Blogerzy o sobie: My Tiny Little Closet

W "Blogerzy o sobie" kolejna szafiarka. Agnieszka prowadzi bloga mytinylittlecloset.blogspot.com .

Skąd pomysł na prowadzenie bloga?

Odkąd pamiętam interesowałam się modą, projektowaniem, szyciem. Nie traktuję tego profesjonalnie - ot, takie hobby. Decyzja o założeniu bloga dojrzewała we mnie dość długo. Obserwowałam kilka innych blogerek i pewnego dnia postanowiłam też spróbować. Wydawało mi się, że też mam coś ciekawego do pokazania. Poza tym blog jest doskonałą odskocznią od tego, czym zajmuję się na co dzień, a co z modą ani 'sztuką' nie ma absolutnie nic wspólnego.

Czym jest dla Ciebie moda?

Moda to według mnie pewna forma sztuki użytkowej. Moda to sposób tworzenia własnego wizerunku. Modna jest kreatywność i umiejętność tworzenia czegoś własnego. Zdecydowanie modne nie są kserokopie na ulicy, zdejmowanie całych zestawów ze sklepowych manekinów nikogo nie uczyni modnym. Sztuką jest podpatrywać nowości z wybiegów jednocześnie nie zatracając siebie, szukać inspiracji w najmniej oczywistych miejscach i nie zrażać się do niczego.

Jak opisałabyś swój styl?

Mój styl ciągle ewoluuje. Nie odważyłabym się opisać niczyjego stylu w kilku zdaniach, zwłaszcza swojego własnego. Wierzę swojej intuicji, lubię podkreślać swoją kobiecość. Staram się nie być więźniem swojego wizerunku, często próbuję nowych rzeczy. Zdarza mi się mieć gorszy dzień i się tym absolutnie nie przejmuję.

Skąd czerpiesz inspiracje?

Czasami czerpię inspirację z wybiegów czy z innych blogów, trudno tego uniknąć, ale raczej nie jestem maniakiem pokazów mody, coraz rzadziej przeglądam inne 'szafy'. Często mam po prostu w głowie jeden element i wokół niego tworzę cały zestaw. Zdarza mi się wyłapać jakiś szczegół w telewizji, kinie, na ulicy, w reklamie. Trudno oczywiście uniknąć 'zbiorowych trendów', często ulegam hitom ze style.com czy Vogue'a, ale zawsze staram się dostosować trend do mnie, a nie siebie do trendu. Jak już mówiłam, wierzę po prostu swojej intuicji.

Czy masz jakieś ikony mody?

Nie. Nikt nie jest idealny i każdemu zdarzają się wpadki. Jednym częściej, drugim rzadziej ale nie spotkałam jeszcze osoby, której styl podobałby mi się w 100%.

Agnieszka My Tiny Little Closet

Czytaj na Znam.to: Zmień skórę na wiosnę - morelowy peeling głęboko oczyszczający

Więcej o: