Face Hunter dziś w Warszawie!

Dziś w Warszawie Yvan Rodic, prowadzący bloga Face Hunter będzie dziś podpisywał swoją książkę!

Blogi streetowe stały się niezwykle popularne. Pokazują modę uliczną i są doskonałą inspiracją dla wielbicieli mody. Oglądając stylizację ciekawych ludzi można zaobserwować, jak adaptowane są trendy. Jednym z najpopularniejszych blogów pokazujących piękno mody ulicznej jest Face Hunter prowadzony przez Yvana Rodica .

Yvan urodził się w Szwajcarii, ale można go nazwać obywatelem świata, prawdziwym globtroterem z aparatem . Jeździ po świecie i wyszukuje najlepiej ubranych ludzi. Swojego bloga założył w styczniu 2006 . Powoli zdobywał zwolenników, aż trafił do pierwszej dziesiątki najlepszych. Vogue US umieścił go w 10 najlepszych i najbardziej wpływowych blogerów obok Sartorialista , Garance Dore, Tommy'ego Ton, Haneli i Todd'a Selby. Dziś jego blog dla wielu ludzi na świecie jest częścią życia. Wchodzą na niego codziennie czekając na nowe aktualizacje. Jego potencjał dostrzegły także światowe redakcje modowe - współpracował z GQ , internetowym serwisem The New York Times , pisze do The Observer , a w tym roku był wysłannikiem włoskiej redakcji Vogue'a na tygodniach mody w Mediolanie i Paryżu.

Nie fotografuję tylko ubrań, ale również osobowość tych ludzi. Wielu ulicznych fotografów robi zdjęcia, ponieważ stylizacja jest dobra, albo sukienka ładna. Ale ja nigdy tak nie robię. Przyciąga mnie charyzma i niepowtarzalność ludzi. Znajduję najlepsze miejsce dla osób, które wybrałem, tło oraz styl (...) Tylko ubrania nie są zabawą. Uważam, że to bardzo interesujące pokazywać ludzi z ich własnym, indywidualnym stylem ponieważ dziś mamy tylko globalne marki i bardzo łatwo o to, by wszyscy wyglądali, jak klony." - powiedział Rodic.

W tym roku został wydany album "Face Hunter", który zawiera ponad 300 zdjęć niesamowicie ubranych przechodniów. Jeśli marzycie o spotkaniu Yvana to macie niepowtarzalną okazję! Dziś, 29 czerwca o godzinie 20:00 fotograf będzie podpisywał swój album w PKP Powiśle . Zapraszamy!

Face Hunter w wersji książkowej

The face hunter - work in London

Yvan Rodic Interview

Więcej o: