Przesadny retusz VS

Graficy marki Victoria's Secret są chyba zbyt nadgorliwi. Tak wyretuszowali nogi modelki, że wygląda nienaturalnie. 

Przyzwyczailiśmy się do życia z Photoshopem . Nie dziwią nas już powiększone biusty, napompowane usta i wyprasowane twarze modelek i gwiazd w popularnych czasopismach i na billboardach. Ale to, co robią graficy Victoria's Secret to już przesada .

W sklepie internetowym VS blondwłosa modelka prezentuje kombinezon z najnowszej kolekcji na lato 2011. Uwagę zwracają patykowate nogi tak krzywe, że aż zaskakujące. Wzrok przyciąga zwłaszcza lewa noga z dziwnie nienaturalnym udem. Nie twierdzimy, że to niemożliwe, by mieć tak szczupłe nogi, ale to zdjęcie ewidentnie zostało poddane obróbce graficznej. Podobną wpadkę marka Victoria's Secret zaliczyła w lutym. Marissa Miller prezentująca czerwone polo nie miała lewej ręki . Media szybko to wychwyciły i zdjęcie zostało poprawione. Wycięcie ręki jest tym dziwniejsze, że modelce nie poprawiono włosów ani twarzy.

Naszym zdaniem takie wpadki są niedopuszczalne . Oczywiście można coś przeoczyć, ale osoba, która poprawiała zdjęcie była świadoma tego, co robi. Grafikom zabrakło dystansu i racjonalnej oceny dzieła, a ich niedopatrzenie niepochlebnie wpłynęło na wizerunek marki Victoria's Secret. Prawdziwe piękno to modelka bez ręki i z krzywymi, ale wyjątkowo szczupłymi nogami? Co o tym sądzicie?

Więcej o: