Koniec Givenchy Haute Couture?

Informacja o przejściu Riccardo Tisci z Givenchy do domu mody Christian Dior wywołała spekulacje, że linia Givenchy haute couture zostanie zamknięta.

Nadchodzące roszady w świecie mody wywołane zwolnieniem Johna Galliano obserwują wszystkie osoby zajmujące się modą. W najbliższych miesiącach zmienią się dyrektorzy kreatywni kilku marek. Spekulacje nie mają końca. Ekspertka ds. stylu, Susan Tabak napisała w niedzielę na Twitterze, że z pewnego źródła wie, że jeśli Tisci przejdzie do Diora, to jest zespół ds. PR przejdzie z nim. W kolejnym wpisie dodała, że dowiedziała się Givenchy Haute Couture zostanie zamknięte . Te informacje nie zostały potwierdzone.

Zamknięcie haute couture Givenchy byłoby wielką stratą, ale wiadomo, że każdy projektant odciska swoje piętno na kolekcji i prowadzonym przez niego domu mody czy marce. Następca Tisci na pewno zmieni styl, a według pogłosek miejsce nowy dyrektorem kreatywnym Givenchy ma zostać Haider Ackermann . Nie wiadomo jednak czy zarząd marki obawia się spadku sprzedaży, czy po prostu doszedł do wniosku, że tworzenie kolekcji haute couture nie jest opłacalne. Ta sprawa na pewno niedługo zostanie rozwiązana.

Zobaczcie kolekcję haute couture Givenchy na wiosnę 2011 - GALERIA !

Tisci zastąpi Galliano w Diorze >>

Więcej o: