Fokus na sukienkę Mary Katrantzou

Tylko Mary Katrantzou potrafi tak operować grafiką i kolorem tworząc niesamowite wzory, które przenosi na kreacje. Zobaczcie piękną suknię z kolekcji wiosna 2011.

W 2008 roku pochodząca z Aten, nieznana Mary Katrantzou zachwyciła branżę mody swoimi debiutanckimi projektami i od tego czasu co sezon zabiera nas w świat swojej niesamowitej wyobraźni . Jej kolekcje są barwne a tworzone przez nią ozdobne grafiki przypominają zabawę kalejdoskopem . Projektantka łączy iluzoryczny druk cyfrowy z architektonicznymi fasonami odzieży dzięki czemu uzyskuje wzmocniony, futurystyczny efekt. Jej kreacje nie są dla szarych myszek.

Suknia z kolekcji na wiosnę 2011 uszyta została z jedwabiu i bawełny, które zadrukowano we wzór przypominający rysunek wnętrza z lat 70. Uwagę zwraca ciekawa paleta kolorystyczna . Okno, stół i ozdobne krzesła mają intensywne barwy, które się wzajemnie uzupełniają. Zestawienie zieleni z różem wygląda naprawdę znakomicie, dzięki ożywieniu całości bielą i domieszką żółci. W sezonie wiosna/lato 2011 królują bowiem kreacje w intensywnych kolorach, a najlepiej jeśli są połączone w nietypowy sposób.

Naszym zdaniem barwna kreacja Mary może stać się hitem wiosny 2011 . Co Wy o niej sądzicie?

Suknia Mary Katrantzou:
Więcej o: