Christophe Decarnin odchodzi z Balmain!

Francuski projektant, który przyczynił się do manii zwanej "Balmania" opuszcza znany dom mody.

Christophe Decarnin , utalentowany, ale chorobliwie nieśmiały projektant, został dyrektorem kreatywnym damskiej linii ready-to-wear francuskiej marki Balmain w listopadzie 2007 roku . Jego pierwsze kolekcje okazały się wielkim sukcesem, a propagowany przez niego styl (marynarki i kurtki z szerokimi ramionami, poszarpane spodnie rurki i ćwieki) pokochały kobiety na całym świecie. Dzięki niemu nastała moda na Balmain a w słowniku pojawiło się nowe słowo - Balmania . Istna mania ogarnęła świat fashionistek. Czy przetrwa bez Decarnina?

Pierwsze pogłoski o problemach w firmie rozpoczęły się, gdy Decarnin nie pojawił się na pokazie kolekcji na jesień/zimę 2011/2012. Spekulacjom nie było końca. Według niepotwierdzonych informacji projektant przebywał wtedy w szpitalu psychiatrycznym z powodu depresji, ale bliskie osoby dementują to twierdząc, że doniesienia o zdrowiu psychicznym Decarnina były przesadzone. Jednak mimo to spekulacje nie ustały, aż do tego tygodnia. Dziś wiemy, że w francuskiej marce nastąpiły zmiany.

Anna Dello Russo w kreacji BalmainAnna Dello Russo w kreacji Balmain fot. EAST NEWS

Kilka dni temu rzecznik prasowy marki Balmain ogłosił, że Christophe odchodzi ze stanowiska . Według nieoficjalnych doniesień pracownicy firmy już kilka tygodni temu zostali o tym poinformowani. Mimo oficjalnego oświadczenia nie znamy dokładnych powodów odejścia. Niektórzy wspominają o wolnym miejscu w Dior , inni sugerują załamanie psychiczne, a kolejni donoszą o konflikcie z prezesem, Alainem Hivelinem . Podobno Hivelin i Decarnin już od dłuższego czasu nie mogli dojść do porozumienia i mieli drastycznie odmienne wizje dotyczące marki Balmain oraz jej wizerunku. Rzecznik prasowy Balmain zapytany o powody odejścia Decarnina odpowiedział, że ani depresja, ani absencja na pokazie nie przyczyniły się do tego, ale wszystko jest powiązane. Wspomniał też o różnicach w pracy, których nie może komentować.

Sukcesor ma zostać ogłoszony w następnym tygodniu. Podobno następca zostanie wybrany z zespołu projektowego. Cathy Horyn typuje Melanie Ward , która zajmowała się stylizacją ostatniego pokazu Balmain i dopięła wszystko pod nieobecność Decarnina. O tym, czy miała rację przekonamy się niebawem.

Tymczasem warto przypomnieć sobie kolekcje Decarnina dla Balmain. Jego kreacje odmieniły współczesną modę.

GALERIA !

Historyczna kolekcja Balmain >>

J edna sukienka Balmain - sześć okładek! >>

Odejście Decarnina z Balmain:
Więcej o: