Wschodząca gwiazda modelingu - Ataui Deng

Ataui Deng jest niezwykle podobna do modelki Alek Wek i nie jest to przypadek. Słynna modelka jest ciotką debiutantki.

Od czasu debiutu w 2008 roku Ataui szturmowała wybiegi, jednak w czasie kryzysu udział ciemnoskórych modelek w kampaniach i pokazach znacznie spadł, co spowolniło jej karierę. W tym roku 2011 modelka znów nabrała wiatru w żagle.

Ataui Deng pochodzi z Sudanu . Urodziła się 11 listopada 1991 roku. W 2004 roku razem z rodziną przeprowadziła się do Teksasu, a cztery lata później rozpoczęła karierę modelki podpisując kontrakt z Trump Model in New York. Chodziła już w pokazach takich marek, jak Zac Posen, Proenza Schouler, Jeremy Laing, Kai Kuhne, L'Wren Scott, Lacoste, Christian Dior i John Galliano. W 2010 zamykała pokaz kolekcji Lanvin na wiosnę/lato 2011. Miała sesje to Teen Vogue, V Magazine i a jej zdjęcie ozdobiło okładkę French Revue de Mode. Wzięła również udział w sesjach reklamowych marki Benetton (wiosna/lato 2010) i Kenzo (wiosna/lato 2011).

Teraz możemy podziwiać ją w sesji zrealizowanej dla Bergdorf Goodman . Piękna modelka prezentuje dekoracyjne stroje z kolekcji m.in. Ralph Lauren, Roberto Cavalli. Zdjęcia zrobione przez Marka Segala pojawią się w wiosennym katalogu słynnego sklepu. Stylizacje i sceneria przywodzą na myśl wakacyjne zwiedzanie. Obszerne i zwiewne tuniki w najmodniejsze wzorzyste grafiki i do tego wieczorowe suknie idealne na specjalne wyjścia to doskonała mieszanka wzorów i dekoracyjności.

GALERIA !

Więcej o: