Mężczyzna dwurzędowy

Jeden rząd guzików na ubraniu to już za mało. Najlepiej aby były dwa. Zwłaszcza na męskiej marynarce. To głosi trend, który z sezonu jesienno-zimowego przeszedł na kolejne półrocze.

Producenci guzików zbili fortunę. W ostatnim czasie musieli sprostać ogromnemu popytowi w branży odzieżowej. W ramach mody na dwurzędowe ubrania guziki przyszywane są do płaszczy, kurtek, swetrów i marynarek. Standardowe marynarki dwurzędowe mają aż sześć guzików na froncie, przy czym tylko dwa dają się zapiąć, a reszta pełni funkcję dekoracyjną. Nad nimi znajdują się szerokie klapy. Z tyłu takiej marynarki są natomiast dwa rozcięcia. Albo nie ma ich wcale. Mężczyzna noszący dwurzędową marynarkę nabiera powagi i solidności. Nawet gdy dobierze do niej ubrania casualowe, dalej będzie wyglądać jak dżentelmen. Teraz dwurzędowa marynarka nie musi znajdować się tylko w szafie dyplomaty. Nie jest już staroświecka. To jedna z mocniejszych tendencji w sezonie.

Lanvin (wiosna/lato 2011)Lanvin (wiosna/lato 2011) fot. EAST NEWS

Klasyczna marynarka dwurzędowa jest w prążki, ale w ostatnim okresie nie brakuje również modeli uszytych z gładkiego materiału. Choć nastała wiosna, nie ma co liczyć na burzę kolorów. Marynarki dwurzędowe są przeważnie w kolorze granatowym, szarym, czasami beżowym. Dla osób ceniących luz , dobrym pomysłem będzie nałożenie pod spód koszulki typu V-neck. Przedstawiciele starej szkoły , jak na przykład książę Karol, wybraliby raczej elegancką koszulę z krawatem lub muszką. Panowie podążający z duchem czasu zamiast spodni materiałowych, mogą wykorzystać dżinsy. Ciekawym rozwiązaniem są również chinosy, czyli bawełniane spodnie dostępne w szerokiej palecie kolorów. Szczególnie efektowne będzie zestawienie dwurzędowej marynarki z białymi dołem. Dla odważnych komplet z szortami.

D&G by Dolce Gabbana (wiosna/lato 2011)D&G by Dolce Gabbana (wiosna/lato 2011) fot. EAST NEWS

I jeszcze kilka ważnych uwag. Marynarka dwurzędowa doskonale podkreśla męską figurę . Lepiej więc prezentować się w niej będą mężczyźni szczupli i wysocy. Podwójna warstwa materiału na brzuchu dodaje centymetrów, a guziki układające się w poziome linie tylko potęgują ten efekt. Marynarka powinna być zawsze zapięta , nawet przy siadaniu, inaczej będzie wyglądać niezgrabnie. Trzeba też pamiętać, by nie łączyć jej z kamizelką (chyba, że tak jak Giorgio Armani). A czy dwurzędowa marynarka tworzy zgrany duet z tegoroczną wiosną? Zdecydowanie tak.

Andrzej Grabarczuk

Więcej w moda męska :

Rudolf & Co. - nowoczesne krawiectwo na miarę >>

Męskie spodnie - przykrótkie, ale modne >>

Więcej o: