Finał Fashion Designer Awards 2011

Zwyciężczynią 3 edycji Fashion Designer Awards została Małgorzata Skorupa.

To była bardzo mocna edycja, jestem dumna, z jaką pasją młodzi projektanci przygotowali swoje kolekcje finałowe, dlatego dla mnie oni wszyscy byli zwycięzcami." - powiedziała organizatorka i pomysłodawczyni konkursu Fashion Designer Awards Joanna Sokołowska - Pronobis.

Decyzją Jury, w którym m.in. zasiadali Maciej Zień, Marcin Paprocki, Mariusz Brzozowski, Małgorzata Kożuchowska, Małgorzata Socha, Lidia Popiel i honorowy przewodniczący Jury - portugalski projektant Ricardo Preto - trzecią edycję FDA wygrała Małgorzata Skorupa , drugie miejsce zajęła Aleksandra Bajer, a trzecie - Eliza Borkowska .

Małgorzata Skorupa główną nagrodę finansową - 10 000 zł przeznaczy na nową kolekcję. Oprócz pieniędzy wygrała również staże. We wrześniu wyjedzie do atelier Ricardo Preto w Lizbonie wraz z udziałem Lizbońskim Fashion Week. W lipcu odbędzie stypendium w Centrum Stylu Citroena w Paryżu, a po powrocie z Lizbony zdolna projektantka rozpocznie staż w Levi Strauss Poland.

Gdy odczytano werdykt byłam w szoku. Naprawdę się nie spodziewałam. W finale było sporo bardzo dobrych kolekcji, w tym moich kolegów. Dopiero dziś do mnie powoli dociera, że jury wybrało właśnie mnie. Już nie mogę doczekać się stażu u Ricardo, a po powrocie zabieram się za moją nową kolekcję." - powiedziała Małgorzata Skorupa.

Maciej Zień, stażem w swoim Atelier w Warszawie, wyróżnił Elizę Borkowską . Magazyn Viva Moda stażem w redakcji wyróżniła jedynego mężczyznę w gronie finałowym - Macieja Trzmiela .

Podczas Gali Finałowej Fashion Designer Awards miała miejsce uroczysta premiera Citroena DS4.

Więcej o: