Transseksualna Lea T. w kostiumie kąpielowym

Modelka, która jeszcze kilka lat temu była mężczyzną teraz prezentuje kostiumy kąpielowe.

Lea T. już wcześniej brała udział w pokazach mody, ale zwykle prezentowała suknie i inne kreacje zasłaniające ciało. Podczas tegorocznego Fashion Rio Summer 2012 pojawiła się na wybiegu w kostiumach kąpielowych marki Blue Man , którą tworzą Thomaz Azulay i Sharon Azulay.

Co w tym dziwnego? Lea T. urodziła się jako Leonardo i za namową Riccardo Tisci zmieniła płeć i została pierwszą transseksualną modelką. Jest niezwykle znana w Europie, ale ostatnio szum wokół jej osoby zaczęli wykorzystywać jej rodacy. Lea wystąpiła na ostatnim tygodniu mody w Sao Paulo , a teraz pojawiła się na Fashion Rio Summer. Jej postać wywołuje w Brazylii niezwykłe kontrowersje nie tylko ze względu na zmianę płci. Lea, a raczej Leonardo był synem legendarnego piłkarza Toninho Cerezo . Był, bo ojciec wyrzekł się jego, gdy postanowił zostać kobietą. Ten konflikt dodatkowo podgrzewa atmosferę w Ameryce Południowej, a Lea T. stała się symbolem walki o siebie i swoje marzenia.

Czy postać Lei T. przyciągnie uwagę mediów i wypromuje brazylijskie pokazy mody? Z pewnością, zwłaszcza prezentacje kostiumów kąpielowych. Każdy interesujący się modelingiem będzie chciał zobaczyć, jak wygląda. Tylko, że pokaz z jej udziałem zamienia się w show w trochę cyrkowym znaczeniu. Coś za coś.

Lea T. czy Andrej? Kto jest większą sensacją? >>

Transseksualna Lea T. w kreacjach Givenchy >>

Więcej o: