To dopiero duet: Helena Bonham Carter dla Marca Jacobsa!

Nie raz drwiono z jej stylu, butów w dwóch różnych kolorach czy fryzury w nieładzie. Los bywa przewrotny, ponieważ to właśnie ona została twarzą jesienno-zimowej kolekcji Marca Jacobsa! Zobaczcie pierwsze zdjęcie!

Helena Bonham Carter , aktorka nominowana do Oscara, która znana jest z szalonego wizerunku - niechlujnych ubrań, potarganych włosów i samych kontrowersyjnie wyglądających ubrań w szafie - została twarzą najnowszej kampanii Marca Jacobsa .

Do sieci wyciekło pierwsze zdjęcie, a na nim gwiazda "Jak zostać królem" w pudrowo-różowej sukience w dużych cekinów, rajstopach w serduszka i czarnych pantoflach na nogach wykrzywionych tak, że przypominają syreni ogon. Na głowie opaska zakończona kapeluszem, który wygląda niczym pożyczony od żołędzia. Fotografował Juergen Teller .

Marc Jacobs znany jest ze swoich nietypowych wyborów na modelki prezentujące w kampaniach jego kolekcje. W 2007 wybrał dziecięcą gwiazdę - Dakotę Fanning , która miała wtedy 13 lat; w 2008 roku namówił Victorię Beckham , by swoim wątłym ciałem dźwigała oversize'owe torby i wchodziła do ich środka.

Co ciekawe, Helena nie jest postrzegana tylko jako "dziwadło". W 2010 roku czasopismo "Vanity Fair" umieściło aktorkę na liście najlepiej ubranych, uzasadniając wybór podziwem za umiejętne "wyrażanie siebie".

Podoba się Wam koncepcja umieszczenia gwiazdy o nietuzinkowym wizerunku w kampanii Jacobsa?

W GALERII więcej zdjęć Heleny.

Helena Bonham CarterHelena Bonham Carter fot. mat. prasowe

Więcej o: