Sukienka Marilyn sprzedana za miliony dolarów!

Zdjęcie Marilyn Monroe z filmu "Słomiany Wdowiec", gdzie wentylator podwiewa jej jasną, plisowaną sukienkę to już fotografia historyczna. Kreacja sprzedała się właśnie za rekordową kwotę!

Sukienkę wraz z innymi pamiątkami zgromadziła w ciągu swojego życia Debby Reynolds . 79-letnia dziś aktorka, znana z roli w filmie Singin' in the rain , umieściła je w Kalifornii, gdzie przed paroma dniami odbyła się licytacja dla fanów. Mieli oni okazję kupić za całkiem pokaźne sumy - całkiem pokaźny kawałek historii Hollywood . Reynolds chciała początkowo wystawić je w muzeum, jednak wykonawca zbankrutował i została zmuszona do sprzedaży, aby spłacić zaciągnięte długi i kredyty.

Największym zainteresowaniem cieszyły się kreacje filmowe Marilyn Monroe . Zwłaszcza kultowa sukienka z filmy Słomiany Wdowiec. Suknię projektował William Traville i jak się okazuje była ona najcenniejszym eksponatem kolekcji Reynolds. Suma zakupu była rekordowa, bo spodziewano się ją sprzedać za 1-2 miliony dolarów, a w przeciągu kilkunastu minut uzyskano czterokrotność tej kwoty! Ostatecznie zapłacono za nią 4,6 miliona .

Nie ma osoby, która nie kojarzyłaby tego zdjęcia. To najsłynniejsza scena, nie tylko z filmu Słomiany Wdowiec reżyserii Billy'ego Wildera , ale jedna z najbardziej kultowych scen światowego kina! Plisowana sukienka na szyję, koloru kości słoniowej to klasyka elegancji. Wraz z aktorką stanowi esencję seksapilu i kobiecej zmysłowości.

Film S łomiany Wdowiec to jedna z najbardziej znanych aranżacji, w których wystąpiła Marilyn. Legendarną scenę widzowie zobaczyli po raz pierwszy w 1955 roku. Aktorka stała na chodniku, kiedy podmuch gorącego powietrza z wentylatora unosi jej sukienkę, a ona z zalotnym i tylko dla sobie charakterystycznym uśmiechem stara się utrzymać materiał na miejscu.

Inna filmowa kreacja Marilyn - czerwona suknia z cekinami z filmu Mężczyźni wolą blondynki sprzedała się za 1,2 mln$, natomiast suknia Audrey Hepburn z filmu "My Fair Lady" - za 3,7 mln$.

Nie były to jednak jedyne eksponaty. Na pierwszej w historii aukcji prowadzonej przez Reynolds znalazła się również niebieska, bawełniana sukienka Judy Garland z filmu Czarnoksiężnik z krainy Oz, sprzedana za 910.000$, czy przedmioty należące do Grace Kelly, Natalie Wood i Elizabeth Taylor. Inne duże sumy osiągnięto również ze sprzedaży melonika Charliego Chaplina, czy zbroi Ingrid Bergan , którą nosiła w filmie Joanna d'Arc.

Zajrzyjcie do naszej galerii, by zobaczyć pozostałe kreacje!

 

Zobaczcie też:

Marilyn Monroe kończyłaby w tym roku 85 lat!

Więcej o: