Pokaz Mango podczas 080 Barcelona Fashion Week

Na zakończenie hiszpańskiego tygodnia mody firma Mango zaprezentowała najnowszą kolekcję damską i męską, w tym część linii na wieczór.

Pokaz Mango odbył się w ramach 080 Barcelona Fashion Week. Jako pierwsi wyszli panowie prezentując typowy elegancki, casual kolekcji męskiej H.E by Mango . Przystojni modele ubrani w trencze i garnitury mieli stylowo zawiązane apaszki i szaliki, a w rękach trzymali duże torby, na które warto zwrócić uwagę.

Mango - 080 Barcelona Fashion WeekMango - 080 Barcelona Fashion Week www.080barcelonafashion.com

Zaprezentowane projekty damskie hiszpańskiej sieciówki Mango są bardziej eleganckie niż męska kolekcja. Sukienki ozdobione cekinami, żakiety z mankietami i kołnierzykami udekorowanymi kryształkami oraz pajetami. Do tego błyszczące materiały, skóra i prześwit. To wszystko przypomina nam stylistykę Decarnina z kolekcji Balmain , choć w prostszym i ugładzonym wydaniu. Fasony Mango są komercyjne i bezpieczne. Jest za to blichtr i błysk, który sprawdza się w karnawale, choć nie jesteśmy przekonani czy klientki znające się na modzie będą chciały nosić tak ewidentnie skopiowane rzeczy, jak choćby tweedowy żakiet a la Chanel, czy sukienkę poniżej.

Mango - 080 Barcelona Fashion Week / Balmain jesień/zima 2011/12

W wyjściowej kolekcji Mango znalazły się również eleganckie stroje do pracy oraz hity lata - długie zwiewne, delikatnie marszczone spódnice, białe komplety oraz szorty w luksusowym, bogato zdobionym wydaniu. W przypadku damskiej linii, podobnie, jak męskiej, warto zwrócić uwagę na dodatki, a zwłaszcza torby . Nam najbardziej podoba się kopertówka z lwem , która trafia na naszą listę hitów sezonu jesień/zima 2011/12.

Więcej o: