Zmiany w Kenzo

Antonio Marras zakończył współpracę z domem mody Kenzo. Jego miejsce zajął duet Carol Lim i Humberto Leon twórcy Opening Ceremony. Co ważne, oni nie są projektantami.

Pozycja domu Kenzo od pewnego czasu stawała się coraz słabsza, co skutkowało stratami finansowymi. Spekulowano nawet o zamknięciu firmy, ale zarząd postanowił wprowadzić gruntowne zmiany . Jedną z nich było zatrudnienie Carol Lim i Humberta Leona na miejsce Włocha - Antonio Marrasa, który od 2004 zajmował stanowisko dyrektora kreatywnego marki Kenzo i opuścił firmę, by zająć się autorskimi projektami.

Antonio Marras odnosił się z szacunkiem do dziedzictwa marki. Teraz potrzebujemy czegoś bardziej energetycznego, skierowanego do młodego, nowego pokolenia." - powiedział Pierre-Yves Roussel z LVMH, właściciela marki Kenzo.

Carol Lim i Humbert Leon mają na swoje koncie wiele sukcesów, m.in. współpraca z Chloe Sevigny i Martinem Margielą oraz ich autorski sklep Opening Ceremony , ale nie są projektantami a raczej doskonałymi merchandiserami. Będą więc musieli skompletować zespół projektowy, który po ich nadzorem stworzy kolekcję na wiosnę 2012. Lee i Leon będą również odpowiedzialni za nadzór nad renowacją sklepów marki.

Jesteśmy ciekawi, czy zmiany obejmą również stylistykę. Nam bardzo podobała się etniczna mieszanka proponowana przez Marrasa oraz to, że twarzą tego domu mody w sezonie jesień/zima 2011/12 została Kasia Struss .

Zobaczcie ostatnie kolekcje Antonio Marrasa dla marki Kenzo:

Kenzo jesień/zima 2011/12

Kenzo wiosna/lato 2011

Więcej o: