Cindy Sherman w niecodziennej kampanii MAC!

MAC jest jedną z najbardziej pomysłowych marek na kosmetycznym rynku. Po raz kolejny zaskakuje nas nową kampanią. I to bardzo pozytywnie!

W nowej, październikowej (a u nas prawdopodobnie listopadowej) kampanii reklamowej, nowej kolekcji kosmetyków do makijażu wystąpi Cindy Sherman . Dla wszystkich, którzy jej nie znają przyda się informacja, że jest ona wybitną artystką, która zajmuje się w swojej pracy między innymi fotografią.

Jej kreatywność nie zna granic. Jej najbardziej znana praca to "Untitled Film Stills" , który Sherman tworzyła w latach 1977-80. Jest to zbiór fotografii, które są kadrami z nieistniejących filmów, w których zawsze główne role gra sama artystka. Odrywa ona tu różne postacie, zaczerpnięte zarówno z historii kina, jak i ze społecznych stereotypów, głównie z lat 40. i 50., kiedy to z pomocą mediów w USA kształtowało się nowoczesne społeczeństwo.

Artystka najczęściej sama jest bohaterką swoich własnych prac. Tak też dzieje się w nowej kampanii MAC. Ta kobieta ma niesamowity dar przeobrażania się w różne, skrajnie różne postacie.

Na zdjęciach MAC - również obserwujemy jej kreatywne zdolności!

Pomysł jest świetny. Marka wciąż zaskakuje wykraczając poza granice zwykłych kampanii! Dzięki temu są one lepiej zapamiętywane i trafiają do szerszego grona odbiorców. Okazuje się, że nie tylko piękne modelki mogą służyć wzrostowi zainteresowania produktem.

Zupełnie niedawno pisaliśmy o nowej twarzy reklamowej marki. Johnny Weir - ekscentryczny łyżwiarz wystąpi w zimowej kampanii Glitter & Ice.

Johnny Weir - nową twarzą reklamową marki MACJohnny Weir - nową twarzą reklamową marki MAC Kolaz Lula.pl

Czy uważacie, że marka zmierza w dobrym kierunku?

Zajrzyjcie też do naszej galerii i zobaczcie kolorowe produkty do makijażu!

Zobaczcie też:

XL i XS - rozmiar kosmetyku też ma znaczenie

Więcej o: