Diamentowe soczewki kontaktowe - hit czy kit?

Diamentowe spojrzenie jeszcze nigdy nie było tak dosłowne. Hinduski doktor, Chandrashekhar Chaw stworzył diamentowe soczewki kontaktowe, które można kupić za 15.000$!

Rok temu innowacją wydawały nam się złote soczewki od Diora . Dziś nie wydają nam się już niczym szczególnie oryginalnym, zwłaszcza w obliczu kolejnej nowości - diamentowych soczewek, które są dziełem lekarza z Indii - Chandrashekhara Chawna.

Hinduska firma Shekhar Eye Research opracowała prawdopodobnie najdroższe szkła kontaktowe świata . Są one produkowane na specjalne zamówienie. Klient wybiera sobie kolor złota (bo i to jest częścią takiej soczewki) oraz diamentów.

Luksusowe soczewki są wykonywane z cieniutkiej warstwy złota, którą następnie inkrustuje się osiemnastoma diamentami.

Obecnie ludzie noszą diamenty na zębach, więc czemu nie mieliby nosić również na oczach. Soczewki są wyjątkowo wygodne i bezpieczne, a przy tym dają spektakularne efekty wizualne. Poza tym diamenty są naturalnym materiałem, który nie może zaszkodzić ludzkim oczom - tłumaczy pomysłodawca, niecodziennych soczewek, doktor Chandrashekhar Chawn.

Minusem z całą pewnością jest waga oraz grubość produktu. Waży bowiem niecałe 5 gramów, a ich grubość to 4-6 milimetrów! W rezultacie efekt jest (naszym zdaniem) upiorny!

Zadziwiające, że ktoś będzie w stanie wydać 15.000$ na soczewki, które wprawdzie zrobione są z diamentów, ale... na oku wyglądają delikatnie rzecz ujmując - mało atrakcyjnie.

Jedno jest jednak pewne - chętnych mimo wszystko na pewno nie zabraknie.

Producenci zapewniają i do każdej zakupionej pary dołączą certyfikat potwierdzające autentyczność i wagę diamentów. Na rynku pojawią się w limitowanej edycji - czterech tysięcy sztuk.

Cena to 11 - 16.000$.

Niepodważalnym plusem jest fakt, że dochód ze sprzedaży ekskluzywnych soczewek wspomoże leczenie chorych na zespół Stevensa-Johnsona , będący rzadką chorobą skóry wywołaną negatywną reakcją na leki z dodatkiem siarczanów.

Diamentowe soczewkiDiamentowe soczewki Diamentowe soczewki

Zobacz również:

Złote soczewki od Diora

Diamentowe soczewki kontaktowe to:
Więcej o: