Urodzinowy prezent na cześć Coco Chanel - nowe wydanie Chanel No. 19

Coco Chanel, której nazwisko i jednocześnie marka są dziś jedną z najbardziej rozpoznawalnych nazw na świecie - 19 sierpnia skończyłaby 128 lat. Na cześć tej daty, firma Jacques Polge zdecydowała się na wydanie nowej wersji perfum Chanel No. 19.

Chanel No 19 . to ostatnia kompozycja projektantki. Zapach zadebiutował na rynku perfumeryjnym w 1970 roku. Liczba 19 w nazwie to nawiązanie do 19 sierpnia, czyli daty urodzin Coco Chanel. Niebywale zawiły i skomplikowany charakter kreacji perfum Chanel No 19 nie pozwala w jasny i przejrzysty sposób na jej klasyfikację.

Zapach wykreowany przez Henriego Roberta rozpoczynają nuty agresywnej zielonej galbanum z brzmieniami bergamotki i neroli, które w sercu przeistaczają się w zmysłowe i delikatne kwiatowe akordy róży, irysa, konwalii i lilii. Podstawa kompozycji to kolejny kontrast, którego szorstkość i bardzo dystyngowana tonacja są podkreślone przez drzewne akcenty.

Perfumy Chanel No 19 były adresowane do pewnych siebie i swej oryginalności kobiet. Kompozycja miała być najdoskonalszym wyrazem kobiecego indywidualizmu i niezależności.

Dziś firma Jacques Polge zdecydowała się na wydanie nowej wersji perfum Chanel No. 19 i dodali do całości odrobinę proszku piżmowego. Niewielkie zmiany pozwoliły jedynie odświeżyć zapach, nie zmieniając generalnie kompozycję zapachową.

Wszystko to na część ikony mody, której datę urodzin świętować mogliśmy parę dni temu. Choć Karl Lagerfeld niejednokrotnie powtarzał, że talent i praca Gabrielle Coco Chanel są dziś mocno przeceniane, nie sposób zauważyć, że w oczach całego świata jest ona dziś ikoną dobrego stylu, klasy i elegancji, a jej dorobku dla świata mody, po prostu nie da się zniwelować.

Coco ChanelCoco Chanel Coco Chanel fot. EAST NEWS

Chanel No. 19Chanel No. 19 Fot. Materiały promocyjne

Zobacz też:

Rewolucje na rynku perfum. Zapachy krwi i bekonu

Czy podobają Ci się perfumy od Coco Chanel?
Więcej o: