Dodaj do swojej maseczki witaminę E!

Nie bez powodu nazwano ją eliksirem młodości! To właśnie witamina E odpowiedzialna jest za zdrowy i młody wygląd naszej skóry. Poznajcie kilka przydatnych porad!

W kosmetyce witamina E jest ważnym składnikiem pielęgnacyjnym . Hamuje procesy starzenia się skóry. Poprawia jej sprężystość i nawilżenie. Jest również stosowana do preparatów służących do ochrony przed słońcem i po opalaniu.

Co więcej może zdziałać witamina E?

- działa przeciwzapalnie i przeciwtrądzikowo,

- przyśpiesza gojenie ran i zmniejsza blizny,

- wspomaga układ odpornościowy,

- neutralizuje wolne rodniki, dzięki czemu skóra dłużej utrzymuje sprężystość,

- obniża poziom cholesterolu,

- systematycznie stosowanie kosmetyków z witaminą E poprawia ukrwienie skóry i zmniejsza wrażliwość na promieniowanie UV,

- chroni przed nowotworami,

- wpływa na porost włosów .

Najlepiej stosować ją w połączeniu z witaminą C, ponieważ witamina E po pochłonięciu wolnego rodnika ulega rozpadowi, a witamina C - regeneruje ją.

Proponujemy zaopatrzyć się w kapsułki z witaminą E! (Dostaniecie je w każdej aptece). Polecamy dodawać je do waszych ulubionych maseczek. 2 kapsułki należy wymieszać w małym, szklanym naczyniu w taką ilością maseczki, której jednorazowo używacie. Pozostawcie na 15, 20 minut na twarzy, a następnie zmyjcie letnią wodą.

Maseczkę możecie wykonać również same:

- 2 łyżeczki jogurtu naturalnego

- 1/2 łyżeczki miodu

- 1/2 łyżeczki soku z cytryny

- 3 kapsułki witaminy E.

Dwa razy do roku warto robić też trzymiesięczne kuracje witaminą E w kapsułkach. Uzupełni to poziom tej witaminy w naszym organizmie. Ciągłe jej przyjmowanie nie jest konieczne i może być szkodliwe.

Zobaczcie też:

Moda na pomadki w kolorze pudrowego różu

Więcej o: