Jak narysować idealne kreski eyelinerem?

Eyeliner to dziś jeden z kobiecych kosmetycznych niezbędników. Aby jednak w pełni cieszyć się pięknym makijażem z jego udziałem - należy umiejętnie kreski narysować. Oto instruktaż!

Wiele kobiet ma problemy z narysowaniem idealnej kreski eyelinerem. I chociaż zadanie wcale nie jest specjalnie trudne, to jednak efekt, którego oczekujemy często nie jest jednoznaczny z tym czego się spodziewamy.

Drogie Panie - nic straconego! Można się tego nauczyć!

Pamiętajmy, że kreska namalowana u nasady rzęs natychmiast je zagęści. Jeśli zależy wam na osiągnięciu kociego efektu - zacznijcie malować mniej więcej od połowy oka (nie od samego wewnętrznego kącika) przeciągając ją do zewnętrznej strony, na końcu skieruj ją lekko ku górze, ma być w tym miejscu grubsza.

Najłatwiejszym sposobem nauki jest wybór czarnej miękkiej kredki. Kiedy uda wam się narysować kreski za jej pomocą - sięgnijcie po eyeliner. Wzdłuż wcześniej narysowanej linii - zróbcie w trzech, czterech miejscach małe kropeczki, które następnie połączcie w całość.

Inną sprawą jest odpowiedni wybór eyelinera . Dla początkujących - polecamy eyeliner w długopisie. Jego konsystencja jest płynna, ale bardziej gęsta, co sprawia, że jego użycie staje prostsze.

Kolejnym wyborem może być eyeliner z cienkim pędzelkiem , który pozwala na wykonanie cienkich, dokładnych kresek. Pamiętajcie jednak, że jego użycie wymaga większej precyzji.

Dla osób najbardziej wprawionych polecamy eyeliner w słoiczku , który jest najbardziej profesjonalnym kosmetykiem - bardzo trwałym i zwykle wodoodpornym. Ma gęstą konsystencję żelu i najlepiej nakładać go zagiętym cienkim pędzelkiem.

Zobaczcie instruktaże:

 

Zobacz też:

Sekrety makijażu Olivii Wilde

Więcej o: