AA poszerza swoją linię kosmetyków Eco

Trend eko wkracza dziś niemal we wszelkie dziedziny życia. Marka kosmetyków AA nie pozostaje w tyle. Po wielu latach skrupulatnych badań wprowadziła własną linię i wciąż ją poszerza.

Pozbawiona związków alergizujących seria AA ECO została oparta na wyselek-cjonowanych składnikach naturalnych, w tym certyfikowanych surowcach orga-nicznych. Tymczasem w przypadku serii AA ECO wnikliwe badania dermatologiczne i aler-gologiczne z udziałem osób z alergicznymi chorobami skóry potwierdziły bezpieczeństwo produktów.

Oto składniki, których w produktach na pewno nie znajdziecie:

- PARABENÓW,

- ALKOHOLU,

- GLIKOLU PROPYLENOWEGO,

- OLEJÓW MINERALNYCH I POCHODNYCH ROPY NAFTOWEJ,

- BARWNIKÓW SYNTETYCZNYCH,

- SYNTETYCZNEJ KOMPOZYCJI ZAPACHOWEJ,

- SILIKONÓW,

- FTALANÓW,

- KARMINU

- GLUTENU

- ETYLOAMINY,

- SUBSTANCJI MODYFIKOWANYCH GENETYCZNIE

Poza tym, co istotne wszystkie opakowania mogą być poddawane recyklingowi, zostały wykonane z surowców wtórnych, opakowania kartonowe zostały wykonane z papieru bezdrzewnego wytworzonego na bazie trzciny, lnu i konopii.

Marka poszerzyła linię ECO o 4 nowe programy:

- Borówka - dla skóry wymagającej wzmocnienia,

- Mango - pielęgnacja dla skóry dojrzałej,

- Limonka - dla skóry wymagającej regeneracji,

- Kokos - dla skóry suchej i zmęczonej

Poza tym inne, dostępne w sprzedaży nowości:

1) AA ECO KREM POD OCZY I NA POWIEKI z organicznym olejem z owoców dzikiej róży , będącym bogatym źródłem flawonoidów i antocyjanów o działaniu antyoksydacyjnym. Obecna w oleju naturalna witamina C , biorąca aktywny udział w syntezie i naprawie kolagenu, dzięki działaniu wzmacniającemu naczynia włosowate skóry, ma redukować obrzęki i cienie pod oczami. Roślinna gliceryna ma z kolei zapobiegać przesuszeniu skóry.

Cena: 33 zł

2) AA ECO PEELING DO TWARZY zawierający cucurbitynę , naturalny aminokwas występujący w oleju z pestek dyni, ma hamować syntezę histaminy - substancji odpowiedzialnej za wystąpienie reakcji alergicznej i tym samym wspomagać łagodzenie zaczerwienienia, podrażnienia skóry. Zawiera mikroziarna z pestek wiśni. Organiczny olej ze śliwki , będący bogatym źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, wykazuje działanie regenerujące i kojące.

Cena: 50 zł

3) ŻEL DO MYCIA TWARZY zawierający organiczny olej z marchewki , który rewitalizuje i chroni skórę przed nadmiernym wysuszeniem oraz przywraca jej naturalny i zdrowy koloryt. Naturalna betaina pochodząca z buraka cukrowego wiąże wodę w naskórku, skutecznie nawilżając skórę. Roślinna gliceryna zapobiega przesuszeniu i nadaje skórze gładkość.

Cena: 26 zł

Dostępny jest również kokosowy krem do rąk, który pięknie pachnie i również nie zawiera alergenów, parabenów oraz barwników.

Cieszy nas fakt, że marka idzie w tą stronę, tym bardziej, że kosmetyki sprawdziliśmy i zdecydowanie są one godne polecenia.

Więcej o: