Powstaną perfumy marki Louis Vuitton

Dom mody Louis Vuitton przygotowuje się do wydania perfum. Debiut? Nie do końca, jednak na ten moment czekaliśmy dość długo.

Marc Jacobs, który jest dyrektorem kreatywnym marki Louis Vuitton już od dawna aspirował do tego, bu znany dom mody miał wreszcie swój zapach.  Sam zresztą wypuścił już kilka butelek sygnowanym swoim nazwiskiem. Wśród nich: Lola, Daisy, czy Bang. Dziś wreszcie udało się przeforsować pomysł wydania markowych perfum Louis Vuitton.

Nad nowym zapachem pracować będzie Jacques Cavallier-Belletrud ,pochodzącego ze światowej stolicy perfum - Grasse, na południu Francji. Znany i ceniony perfumiarz rozpoczyna prace już w styczniu. Francuz ma już wiele znanych perfum w swoim dorobku. Między innymi: Yves Saint laurent, Nina Ricci, Dior, Jean Paul Gaultier, czy Stella McCartney.

Dlaczego nie jest to debiut?

Niewiele osób wie, ale perfumy Louis Vuitton były sprzedawane w latach 20. Później jednak na rynku pojawiło się tak wiele luksusowych propozycji, że marka wycofała się z działań w dziedzinie perfum, skupiając na tym, co wciąż przynosi jej największe zyski - torebkach.

Dziś jednak nareszcie doczekaliśmy się zmian. Nie znane są szczegóły. Wiemy natomiast, że projekt rozpoczyna się już w styczniu.

Louis Vuitton wiosna lato 2012Louis Vuitton wiosna lato 2012 East News

Zobaczcie również:

Kate Moss znów zamknęła pokaz Louis Vuitton

Więcej o: