Iggy Pop twarzą nowych perfum Paco Rabanne

Piękne modelki i modele w reklamach perfum uważa się za element obowiązkowy każdej kampanii. Nie w przypadku Paco Rabanne. Marka postawiła na nieco bardziej oryginalne rozwiązanie. Twarzą nowego zapachu został Iggy Pop.

Najnowszy zapach nazywa się Black XS L'Exc?s , a jego twarzą został ekscentryczny muzyk - Iggy Pop . Fenomen tego pomysłu polega na tym, że bądź, co bądź - Iggy Pop nie należy do tych osób, które grzeszą urodą i młodością. Na jego twarzy maluje się zmęczenie życiem, zawziętość i swego rodzaju szaleństwo. Skóra zaorana liniami zmarszczek i nieprzejednany wzrok. Na zdjęciu z kampanii - piosenkarz ma na sobie spodnie ze złotymi cekinami i rozpiętą marynarkę. W ręku trzyma dużą butelkę perfum Black XS L'Exc?s.

Zapach będzie dostępny zarówno w damskiej, jak i męskiej wersji już w styczniu. Premiera odbędzie się we Francji.

To dość odważne posunięcie, ale dzięki temu produkt ma szansę zaistnieć w mediach. Przypomnijmy, że Iggy Pop jest jednym z najważniejszych prekursorów punk rocka. Nazywany jest Ojcem Chrzestnym Punku i powszechnie uważa się go za jednego z najbardziej dynamicznych wykonawców rockowych. Czasy świetności przeżywał w latach 60. i 70. Dziś ma 64 lata i na jego twarzy wypisane są życiowe i rockowe doświadczenia. Na scenie szokował swoim zachowaniem, samookaleczał się i w głębokim poważaniu miał to, co pomyślą o tym inni.

Patrząc na zdjęcia z nowej kampanii reklamowej Paco Rabenne - mamy jednak wrażenie, że wybór był słuszny. Kolejna, nawet najpiękniejsza modelka nie byłaby w stanie zwrócić na kampanię takiej uwagi, jaką zwrócił wizerunek szalonego Popa. Zdjęcie może nie wygląda estetycznie pięknie, ale dzięki swojej oryginalności spełnia swoją role jeszcze lepiej.

Dla ciekawostki warto wspomnieć, że wiele osób sugerowało Carine Roitfeld , że Iggy Pop jest jej sobowtórem. W wywiadzie dla magazynu Finascial Times mówiła nawet, że chce wykorzystać go w kampanii Barneys, niestety nic z tego nie wyszło. Być może zabrakło jej dystansu do sprawy.

Jak oceniacie ten pomysł?

Iggy Pop w kampanii reklamowej perfum paco RabanneIggy Pop w kampanii reklamowej perfum paco Rabanne Fot. Materiały promocyjne

Zobaczcie także:

Za długa grzywka - hit, czy kit?

Więcej o: