Kok idealny na co dzień - szybko i sprawnie

Wysoko upięty kok jest doskonałą propozycją fryzury zarówno na co dzień jak i na wieczorowe wyjścia. Oto ekspresowa instrukcja wykonania!

Kok uformowany w węzeł na czubku głowy to prosta i jednocześnie bardzo dziewczęca fryzura. Na co dzień lubimy takie rozwiązania, bo są ciekawe i nie zajmują nam wiele czasu.

Gwiazdy również kochają te uczesania i nie ma w tym nic dziwnego.

Jeśli nie wiecie jak stworzyć taką fryzurę szybko i sprawnie - oto instruktaż:

1) Włosy zwiążcie w wysokiego kucyka.

2) Jeśli macie naturalnie grube i gęste włosy - przejdźcie do punktu trzeciego, jeśli nie, podzielcie kucyk na trzy lub cztery części i podtapirujcie je, by nabrały objętości. Następnie delikatnie rozczesując znów połączcie partie w całość.

3) Dzielimy  kucyk na dwie części. Tym razem zawijajcie je wokół siebie pamiętając, że podstawę stanowi miejsce tuż przy gumce. Całość przewiążcie gumką bądź podepnijcie spinkami.

- Jeśli chcecie, by efekt był ciekawszy - podczas zawijania (mniej więcej w połowie długości kucyka) zmieńcie kierunek. W efekcie będzie więcej bałaganu (tak jak w przypadku Elizabeth Olsen).

- Jeśli bardziej podoba wam się kok w stylu Kate Bosworth - włosy powinny być wygładzone. Podzielcie kucyk na dwa pasma i zawińcie je w spiralę, owijając ją następnie wokół kucyka. 4) Całość spryskajcie lakierem, by fryzura na dłużej utrzymała się na swoim miejscu.

Na wideo poniżej proponujemy jeszcze inny sposób:

 

Jeśli i wy znacie jakieś ciekawe sposoby - podzielcie się z nami!

Więcej o: