Sekrety piękna według Thandie Newton

Niektóre sposoby gwiazd na urodę zaskakują. Mimo, że stać je na ekstremalnie drogie zabiegi, znacznie bardziej zadowolone są ze starych metod przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Thandie Newton jest tego najlepszym przykładem.

Czy wiecie, że szklanka soku ze świeżo wyciśniętych warzyw, takich jak dynia i marchew naprawdę pomaga skórze zachować zdrowy, lekko opalony wygląd i w dodatku ma mnóstwo witamin? Czy nie lepiej pić koktajle regularnie, zamiast zażywać kąpieli w sztucznych promieniach solarium?

Thandie Newton urodzona w Londynie jest ambasadorką marki Olay i w kwestii dbania o urodę ma mnóstwo do powiedzenia. Już dawno omówiła ze swoją mamą wszystkie możliwe sposoby. Wspólnie je sprawdziły i wybrały te najlepsze.

W wywiadzie dla serwisu Stylist.com aktorka zdradziła kilka z nich.

Na czym polega Twoja rutynowa pielęgnacja skóry?

Niedawno odkryłam na mojej skórze małe zaczerwienienia i mnóstwo nierówności. Zastanawiałam się co się ze mną dzieje. Zdałam sobie sprawę, że po prostu serwuje jej zbyt wiele. Po kilku dniach spędzonych nad oceanem, wszystko wróciło do normy. Dziś spędzamy dużo czasu w zamkniętych pomieszczeniach z centralnym ogrzewaniem i klimatyzacją. To bardzo wysusza skórę. Próbuję wówczas skupić się na tym by systematycznie nawilżać ją od środka.

Jakich produktów zawsze używasz do makijażu?

Nigdzie nie ruszam się bez balsamu do ust. Jakiś czas temu podsumowałam, ile w ciągu mojego życia zużyłam już tego typu produktów i ile zostało przeze mnie zjedzonych. Pewnie byłby z tego niezły bochenek chleba. Dlatego uważam, że wszystko czego używamy do malowania naszej twarzy powinno być jadalne i nie zawierać szkodliwych substancji.

Jakich kosmetyków do pielęgnacji skóry używała twoja mama?

Moja mama używała kosmetyków Olay. To niedroga marka, która jest dobra. Kiedy byłam dzieckiem nazywały się Oil of Olay. Do dziś pamiętam te buteleczki.

Czy są jakieś pokarmy, które pomagają ci w utrzymaniu dobrej kondycji skóry i włosów?

Jestem absolutną fanką sokowirówki. Kupuję warzywa i owoce na targu, bo stawiam na naturalne produkty. Kiedy chcę, by moja skóra nabrała zdrowego, opalonego wyglądu, zamiast iść na solarium, piję sok z żółtych i pomarańczowych warzyw. Jakie wskazówki dotyczące dbania o urodę chciałabyś przekazać wszystkim kobietom?

Aby myślały również o tym, co się dzieje wewnątrz ich ciała. Nasza skóra jest niesamowitą mapą z informacją dotyczącą tego, czego nam potrzeba. Jeśli włosy i skóra są w kiepskiej kondycji - oznacza to, że musimy zmienić nasz sposób odżywiania się. Wcale nie mówię tu o tym, że mamy nie jeść cukru lub węglowodanów. Wręcz przeciwnie, we wszystkim należy znaleźć złoty środek.

DietaDieta Fot. Shutterstock

Zobaczcie również:

Smutne statystyki dotyczące odchudzania

Więcej o: