Daphne Guinness dla MAC. Czy to naprawdę ona?

Zapowiedź długo wyczekiwanej kolekcji MAC z Daphne Guinness już jest. Tylko zaraz! Gdzie podziała się Daphne Guinness?

Marka MAC ma tak wysoką pozycję na rynku kolorowych kosmetyków, że na kolejne limitowane edycje fani czekają z niecierpliwością. Na najnowszą kolekcję z Daphne Guinness w roli głównej również. Zapowiedź już jest, tylko co z tą Daphne Guinness?

No właśnie. 44-letnia artystka wywodzącą się ze znanej irlandzkiej rodziny stała się kolejną ofiarą Photoshopa. Na zdjęciu dosłownie jest nie do poznania. Oczywiście prezentuje się bardzo atrakcyjnie, ale czy aby na pewno o taki efekt chodziło?

Kolekcja Daphne Guinness dla MAC ma być dostępna od 26 grudnia do 9 lutego (w USA). Została zainspirowana jej własnymi doświadczeniami. Artystka zrzuciła na chwile swoje niebotycznie wysokie buty, by zająć się stworzeniem kosmetyków o odcieniach, które kojarzą się z dawną sztuką klasycznego wizażu. Guinness określa kolekcję jako "couture".

"Couture oznacza dla mnie ręczne mieszanie kolorów. Naprawdę, naprawdę, naprawdę włożyłam w to wiele wysiłku i wyobraźni. Jestem bardzo dumna z lakieru do paznokci - Hyperion. Przypomina czarny kolor, ale ma stalowy połysk, niczym z obrazu Whistlera z 1890 roku, gdzie widać wyraźnie mgłę. Cienie z kolei kojarzą mi się z antyczną chińską porcelaną. Zobaczycie, że w kolekcji niemal słychać dźwięk. Nie jestem zbyt kolorową osobą, dlatego nie stać mnie było na stworzenie ciepłych, żywych barw".

No cóż... tak o kolekcji kosmetyków może mówić tylko prawdziwa artystka.

Jak wy oceniacie jej zdjęcie?

Daphne Guinness dla MACDaphne Guinness dla MAC Fot. Materiały prasowe

Kolekcja Daphne Guinness dla MACKolekcja Daphne Guinness dla MAC Fot. Materiały prasowe

Zobaczcie również:

Nicki Minaj i Ricky Martin w kampanii MAC Viva Glam

Jak oceniacie zdjęcie Daphne Guiness w kampanii MAC?
Więcej o: