TRENDY: Połącz gładkość z objętością!

Pomysłów na ciekawe uczesania jest tak wiele, że często nie wiemy na co się zdecydować. Gdybyśmy jednak chcieli kierować się kryteriami najnowszych trendów, ta propozycja byłaby godna uwagi.

W tym sezonie gładkie fryzury są w modzie. A co gdybyśmy połączyli dwa przeciwstawne biegi w jeden i zestawili gładkość z lokami w dużej objętości ?

Właśnie takie propozycje mieliśmy okazję obserwować na pokazach projektantów światowej sławy: Giambattista Valli , Proenza Schouler , Felder Felder, BCBG , czy Elie Saab.

Na szczycie włosy zaczesane są na gładko, natomiast resztę stanowi burza loków w hollywoodzkim stylu, w dodatku w dużej objętości. Całość uczesania jest niezwykle elegancka i przede wszystkim stylowa. Warto dodać, że propozycja jest też bardzo kobieca.

Jest też bardzo prosta w wykonaniu!

Po umyciu włosów należy je delikatnie wygładzić u nasady. Następnie tuż przy uszach podpiąć spinkami. Resztę włosów nakręcamy pasmami na lokówkę. Kiedy loki są gotowe - delikatnie je rozczesujemy, miejscami tapirując.

Na koniec możesz użyć odrobinę żelu, by dodatkowo wygładzić szczyt włosów, jeśli jednak nie przepadacie za tym produktem w stylizacji, równie dobrze sprawdzi się pianka lub mocny lakier.

A tak na marginesie - mamy dla was podpowiedź! Jeśli decydujecie się na kręcenie włosów, przeważnie na drugi dzień nie prezentują się one najlepiej - wówczas ta fryzura będzie stanowiła idealne rozwiązanie!

Zajrzyjcie do naszej galerii i zobaczcie jak uczesanie prezentowało się na wybiegach polskich i zagranicznych projektantów.

Zobacz również:

Karmelowe końcówki - instruktaż domowego farbowania

Więcej o: