Pora zmienić krem na zimowy!

Zima jest dość specyficzną porą roku, specyficzną i trudną zwłaszcza dla naszej cery. Aby po sezonie nie pojawiły się problemy z popękanymi naczynkami i przesuszoną skórą - warto zadbać o to już teraz!

W tym roku zima jest dla nas wyjątkowo łaskawa, temperatury jednak będą coraz niższe i warto się na ten monet odpowiednio przygotować!

Dlaczego?

Bo potrzeby naszej skóry zimową porą różnią od wymogów pielęgnacji letniej. Jest to ważne zwłaszcza przed zimowym wypadem w góry!

Chłodne, suche powietrze i przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach sprawiają, że zimą nasza skóra często jest wysuszona, zaczerwieniona lub podrażniona. Najbardziej szkodzą jej częste zmiany temperatur.

Pielęgnacja skóry podczas zimowych dni powinna opierać się powinna na wzmacnianiu i podtrzymywaniu prawidłowej bariery ochronnej oraz nawilżaniu skóry. Nie wolno też zapomnieć o zabezpieczeniu przed szkodliwością promieni UV, bo słońce świeci przecież także zimą i jest tak samo szkodliwe, zwłaszcza na stoku, wówczas bowiem siła oddziaływania promieni słonecznych zwiększa się w wyniku odbicia od śniegu. W takich warunkach potrzebne jest silniejsze zabezpieczenie w postaci kremu o bogatej konsystencji z wysokimi filtrami UV .

Zimą najlepiej sprawdzają się kremy półtłuste i tłuste. Oczywiście trzeba je dobrać odpowiednio do rodzaju skóry (nawet tłusta cera wymaga zabezpieczenia bogatszym kremem, choć raczej półtłustym o lżejszej konsystencji). W poszukiwaniu odpowiedniego specyfiku warto wybrać się do apteki, choć w drogeriach także nie brakuje propozycji kremów opracowanych z myślą o zimowej pielęgnacji.

Polecane kremy znajdziecie w naszej galerii!

Czy zmieniacie tryb pielęgnacji skóry zimą?
Więcej o: