Retro look w stylu Dity von Teese - instruktaż

Dita von Teese jest nie tylko ikoną w świecie mody - jej oryginalne fryzury i makijaż z lat 30' tych i 40'tych jest już jej znakiem rozpoznawczym. Podoba ci się jej fryzura i makijaż? Zobacz jak wykonać charakteryzację krok po kroku.

Jak zrobić fryzurę krok po kroku?

1) Użyj mocnej pianki utrwalającej. Wetrzyj ją we włosy.

2) Zrób przedziałek - mocno z boku głowy.

3) Stronę gdzie macie mniej włosów od razu sobie podepnijcie i oddzielnie też drugi bok od tyłu włosów. Na razie możecie związać tylną część.

4 ) Teraz będzie wam potrzebna gruba lokówka.

5) Przed kręceniem najlepiej użyć spray'u , który chroni włosy przed wysoką temperaturą i pomoże utrwalić fryzurę. Zacznijcie nawijać pojedyncze małe pasma od góry głowy. Przytrzymajcie dłuższą chwilę, a nakręcone pasemko przypnijcie spinką.

Tak jak na filmiku:

6) Gdy skończycie nawijać jedną stronę - przejdźcie do drugiej. I zróbcie dokładnie to samo. na samym końcu nakręcacie na lokówkę włosy , które początkowo zostały podpięte z tyłu.

7) Gdy skończycie. Zaczynacie odpinać spinki z loków . Teraz czeka was bardziej skomplikowane zadanie:

- włosy które kręciłyście najpierw znów musicie podzielić na dwie części: przednią i tylną . Drugą natapirujcie i podepnijcie spinką w ten sposób:

Po wykonaniu tego kroku - być może fryzura nie będzie wyglądała jeszcze najlepiej , ale to nie koniec. Teraz pierwszą część włosów załóż za drugą i przypnij.

8) Resztę włosów z przodu musicie podpiąć, aby uzyskać zadowalający efekt. Zobaczcie jak robi to dziewczyna na filmiku.

9) Włosy z drugiego boku zbierzcie na gładko i podepnijcie.

Fakt, że w naszym wideo dziewczyna ma długie włosy zupełnie nie przeszkadza w osiągnięciu świetnego efektu tej fryzury. Jeśli macie krótsze włosy - będzie wam po prostu łatwiej ją wykonać.

Powodzenia!

Makijaż w stylu retro będzie doskonałym uzupełnieniem!

 
Więcej o: