Przedłuż trwałość swojego makijażu

Szerzej znane jako "utrwalacze" makijażu. Po ich zastosowaniu cienie na powiece trzymają się dzielnie przez cały dzień, bez zbierania się w załamaniach skóry, zaś baza pod podkład natychmiastowo czyni ze skóry aksamit.

Preparaty, stosowane do przedłużania trwałości makijażu to tzw. bazy. Przeznaczone są do aplikowania ich na skórę przed nałożeniem kolorowych kosmetyków. Mają właściwości wygładzające, ułatwiają równomierne rozprowadzenie cienia czy też fluidu.

1 . Bazy pod podkład

Doskonale wypełniają zmarszczki mimiczne, wygładzając skórę. Po zastosowaniu cera bazy wygląda młodziej i zdrowiej. Jeśli masz problem z zaczerwienieniami czy też widocznie rozszerzonymi porami , specyfik dobrze zamaskuje także i te mankamenty.

Bazy mają właściwości ograniczające wydzielanie sebum, skutecznie matują, dzięki czemu twarz nie świeci się przez długie godziny, a podkład idealnie utrzymuje się na skórze (nie grudkuje się i nie spływa).

Dobra baza nie powinna powodować przesuszania skóry.

DAX Cosmetics Cashmere Secret, ok. 35 zł/30 ml Eveline Gold Therapy, ok. 18 zł/15 ml

SmashboxSmashbox SmashboxSmashbox

Smashbox Photo Finish Foundation Primer Light, ok. 175 zł/30 ml; Estee Lauder, Idealist Pore Minimizing serum, 240 zł/50 ml

Jak to działa?

Silikony znajdujące się w składzie większość baz, tworzą na skórze specjalną mikrosiateczkę, która perfekcyjnie maskuje niedoskonałości. Ponadto, baza ma zdolność wiązania cząsteczek kolorowych kosmetyków, przedłużając ich trwałość.

2. Bazy pod maskarę

Mają postać białej substancji, którą należy nałożyć na rzęsy przez ich wytuszowaniem kolorową maskarą. Baza rozdziela i pogrubia rzęsy oraz przedłuża trwałość tuszu.

3. Bazy pod cienie

To świetny kosmetyk na tzw. "wielkie wyjście". Zapobiega zbijaniu się cieni w załamaniach powiek, zapobiega ich ścieraniu czy też spływaniu wraz z potem. Dzięki bazie cienie utrzymują się niezwykle długo w nienaruszonym stanie.

Smashbox

SmashboxZnam.toZnam.to Znam.to

Joko Eyeshadow Base, ok. 13 zł Artdeco Eyeshadow Base, ok. 41 zł

4. Bazy pod szminkę

Ma za zadanie wygładzić usta oraz wypełnić drobne zmarszczki. Ponadto, utrwala pomadkę i zapobiega jej przemieszczaniu się poza kontur ust.

Znam.to Sephora, Baza pod szminkę w postaci kredki, ok. 35 zł

kolaz lula.plkolaz lula.pl kolaz lula.pl

Więcej o: