Olejki do włosów - bardzo intensywna pielęgnacja

Specyfik, który potrafi zdziałać cuda z suchymi i delikatnymi włosami!

Olejki do włosów nie są szczególnie rozpowszechnione - czas najwyższy to zmienić! Kosmetyki tego typu pomagają zapobiegać wypadaniu i łamliwości włosów, odżywają je dzięki wnikaniu w ich wnętrze i "zostawianiu" tam substancji odżywczych, odbudowują i nawilżają je, nadają im połysk i zmniejszają łupież.

Preparat ten trzeba stosować ostrożnie, ponieważ ze względu na swoją konsystencję, może obciążać włosy i spowodować szybsze przetłuszczanie. Nakładamy bardzo mało, ale gdzie? Kwestią sporną jest czy aplikować na same końcówki, bo przecież specyfik jest tłusty, czy na całą długość włosów i skórę głowy, bo przecież może regulować wytwarzanie sebum. Tę decyzję zostawiamy Wam, dlatego że każda skóra jest inna, a uczucie dyskomfortu spowodowane obciążonymi włosami jest nieprzyjemne. Zdecydowanie jednak wypróbujcie obie metody, bo może się okazać, że warto nanosić kosmetyk na całą powierzchnię. Częstotliwość stosowania zależy od tego jak często myte są włosy - jeśli raz dziennie, to olejek nanoś raz na tydzień, jeśli co 3-4 dni, nanoś go raz w miesiącu. Najlepiej aplikować przed snem i pozostawić na całą noc lub minimum 30 min przed umyciem. Olejku można użyć również zaraz po umyciu, nakładając bardzo małą jego ilość.

Olejek kokosowy w pielęgnacji włosówOlejek kokosowy w pielęgnacji włosów kolaz lula.pl

Fot. olejek kokosowy w pielęgnacji włosów Vatika

Warto wspomnieć, że osoby z cienkimi i słabymi włosami powinny wybrać olejki o małej masie cząsteczkowej, by wchłonęły się całkowicie, bez pozostałości. Takie kosmetyki są wyprodukowane z pestek winogron, kokosa czy wiesiołka. Najlżejszy jest olej jojoba, czyli płynny wosk pozyskiwany z zarodków wiecznie zielonej pustynnej rośliny simmonesia chinensis lub simonesia californica. Przezroczysty, o bursztynowym odcieniu i przyjemnym orzechowy zapachu. Jego głównym składnikiem jest kwas tłuszczowy. Olej rycynowy będzie najlepszy na porost włosów i wzmocnienie ich, należy on jednak do najcięższych.

Pamiętajcie - składniki olejków lepiej wchłaniają się na ciepło, dlatego zawsze możecie dodatkowo podgrzać je w mikrofalówce! Minimum czasu, który potrzebuje ten kosmetyk na włosach, by dobrze działać to 30 minut. Tanio nie znaczy dobrze - w niedrogich produktach często samych olejków jest śladowa ilość, za to są silikony, które nie cieszą się dobrą sławą - czytajcie skład przed kupnem!

Zajrzyjcie do naszej GALERII - znajdziecie tam przykłady olejków do włosów wraz z cenami.

Olejek kokosowy do włosów Vatika Dabur w okazje.info

Czytaj dalej:

Odkryj moc aloesu!

Złote lakiery do paznokci - hit czy kit?

Więcej o: