Oliwki i ich właściwości urodowe

Oliwki i oliwa to nie tylko przysmak kuchni włoskiej i dodatek do sałatek, ale również nieoceniony składnik domowych maseczek i kosmetyków!

Oliwa z oliwek to intensywnie propagowany przez dietetyków dodatek do sosów, sałatek i smażenia. Wiemy więc, że jest zdrowa, podobnie jak same oliwki. Często nie zdajemy sobie jednak sprawy, że oprócz jedzenia tych produktów, można z nich zrobić jedne z najskuteczniejszych maseczek wygładzających oraz nawilżających!

Najpopularniejszym zabiegiem z wykorzystaniem oliwy z oliwek jest smarowanie włosów lub samych końcówek, dzięki czemu zapobiegamy ich rozdwajaniu, puszeniu, matowieniu i łamaniu. Innym domowym sposobem dbania o urodę przy pomocy tego eliksiru jest kąpiel dłoni w miseczce z lekko podgrzaną oliwą, co uelastycznia i nawilża skórę oraz wzmacnia paznokcie. Produkt ten można stosować również jako zamiennik gotowej oliwki kosmetycznej.

OliwkiOliwki Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock - oliwki

Pamiętaj! Oliwa z oliwek bogata w witaminy z grupy B, fosfor, żelazo, witaminy C i E to tylko ta "prawdziwa", czyli Extra Vergin. Jest ona tłoczona tylko raz, dzięki czemu zachowuje cenne składniki odżywcze.

Jeśli nie jesteś przekonana do dbania o urodę za pomocą produktu kupionego w sklepie spożywczym, sięgnij po kosmetyki z woskiem lub oliwą z oliwek. Na rynku jest mnóstwo serii tego typu, a część z nich znajdziecie w naszej GALERII wraz z cenami.

źródło: Okazje.info

Czytaj dalej:

Odkryj moc aloesu!

Zdrowe słońce w tubce - samoopalacze

Bardziej przekonują cię kosmetyki z drogerii czy naturalna pielęgnacja w domu?
Więcej o: