Kiwi - witaminowa bomba dla urody!

Kiwi to ponadprzeciętne wartości odżywcze i bogactwo antyoksydantów. Kiwi to superowoc!

Kiwi jest owocem, który najlepiej znamy z sałatek. Rzadko go jemy, bo nie lubimy obierać cienkiej skórki, ani brudzić się wyciekającym sokiem. Co tracimy? Bogactwo witaminy C, E, polifenoli, kwasu foliowego, ale przede wszystkim zmniejszone ryzyko nowotworu, zakrzepicy i udaru oraz młodość na dłużej!

Zielone "jajo" pokryte brązowymi włoskami to zbawienie dla naszej skóry. Kiwi jest owocem najbogatszym w antyutleniacze - zapobiega starzeniu, jak żaden inny! Ciało jest dzięki niemu jędrne, gładkie i piękne, dlatego warto jeść do trzech sztuk dziennie.

KiwiKiwi Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock - kiwi

Kiwi stwarza także inne możliwości dbania o siebie - możemy je nie tylko jeść, ale i stosować zewnętrznie jako kosmetyk. Szczególnie polecamy odświeżający cerę peeling. Wystarczy zmiksowany miąższ połączyć z łyżką gruboziarnistej soli i łyżką oliwy, a powstałą papkę wmasować w twarz i dekolt. Można pokusić się także o maseczkę, która oczyści przetłuszczającą się cerę i zamknie pory. Żeby ją zrobić, musimy przygotować ćwiartkę kiwi, dwie łyżeczki twarogu i dwie łyżeczki otrębów pszennych. Zmieszane składniki nakładamy na twarz na 15-20 minut. Inny przepis na maseczkę do skóry mieszanej i tłustej to mieszanka z miąższu z kiwi oraz dwóch łyżek naturalnego serka homogenizowanego. Tę również trzymamy 15-20 minut.

Jeśli nie przepadasz za domowymi maseczkami, sięgnij po gotowe kosmetyki z kiwi w składzie - przykłady znajdziesz w GALERII !

Czytaj dalej:

Piękno od mleka - bądź jak Kleopatra!

Cera naczykowa - jak sobie z nią radzić?

źródło: Okazje.info

Więcej o: