Metaliczna biel dla odważnych

Metaliczna biel i jej pochodne były jednym z makijażowych hitów podczas pokazów kolekcji na wiosnę 2012. W takim makijażu paradowały modelki na wybiegach m.in. u Chanel i Ralpha Laurena. To propozycja dla kobiet lubiących kosmetyczne eksperymenty i doceniających siłę zmian.

Biały to wbrew pozorom mocny i wymagający kolor. Nie każda kobieta będzie wyglądała dobrze z jasnymi cieniami na powiekach czy białą kreską. Zanim więc zdecydujesz się na taki  makijaż, sprawdź czy pasuje do Twojego typu urody, a Ty czujesz się w nim dostatecznie komfortowo.

Aby efekt był naprawdę spektakularny potrzebna jest przede wszystkim gładka i rozświetlona cera. Biel ma to do siebie, że natychmiast obnaża wszystkie defekty. Na pomoc przyjdą  rozświetlające produkty: serum, baza, podkład, korektor. Oczy muszą być wypoczęte. Zaczerwienione, zmęczone spojówki nie wchodzą w grę.

EAST NEWS/

Ważny jest też umiar. Kobiety o ciemnej oprawie oczu, muszą uważać, żeby biel zbytnio nie kontrastowała z ciemniejszymi o kilka tonów brwiami czy rzęsami. Nie będzie to wyglądać wtedy ani modnie, ani ładnie. Jeśli decydujesz się na użycie cieni do powiek, nie stosuj zbyt intensywnego koloru na usta. Równowaga musi być zachowana.

Biel na twarzy powinna mienić się i błyszczeć. Nie bój się kosmetyków z brokatem czy srebrzystymi opiłkami. Dobrze sprawdzają się też produkty o kremowej konsystencji, np. cienie do powiek łatwiej asymilują się ze skórą. Wersja naprawdę odważna to zastąpienie klasycznego różu - bielą. Kolor zaaplikowany w ten sposób na kości policzkowe na pewno zrobi furorę. Odważysz się na taki look?

CHANEL Rouge Coco Baume Nawilżający balsam do ust w okazje.info

Więcej o: