Oczyszczanie cery wrażliwej

Masz cerę zaczerwienioną, skłonną do alergii i pieczenia? Często miewasz uczucie ściągnięcia? Jeśli tak, masz cerę wrażliwą. Zobacz ABC pielęgnacji dla takiego typu skóry!

Kiedyś miałaś cerę, która łatwo stawała się szorstka i odwodniona? To był pierwszy sygnał, by szczególnie intensywnie zacząć o nią dbać! A może zniszczyłaś i wysuszyłaś ją kosmetykami mającymi zwalczać trądzik? To zdarza się bardzo często. Skóra nadwrażliwanie lubi intensywnych kosmetyków i mechanicznych zabiegów. Odpuść sobie peelingi ziarniste i wysuszające żele i toniki do cery z wypryskami. Czas sprawić, by stan nieprawidłowo działającego ochronnego płaszcza lipidowego skóry się nie pogarszał, a miał się lepiej!

Płyn micelarny Tołpa i BandiPłyn micelarny Tołpa i Bandi kolaż Lula.pl

Fot. płyn micelarny Tołpa (27,99 zł) i Bandi (44 zł)

Jeśli masz cerę wrażliwą, unikaj:

* promieni słonecznych * silnego wiatru * niskich i wysokich temperatur * wahań temperatury * zanieczyszczonego powietrza (zwłaszcza w palarniach) * intensywnych kosmetyków (zwłaszcza tych myjących) * preparatów do skóry z substancjami zapachowymi * ostrych przypraw * mocnej kawy, herbaty i alkoholu

Śmietanka oczyszczająca Lirene i PharmacerisŚmietanka oczyszczająca Lirene i Pharmaceris kolaż Lula.pl

Fot. śmietanka oczyszczająca Lirene (14,99 zł) i Pharmaceris (26,90 zł)

Podsumowując, posiadaczka cery wrażliwej je i pije łagodne produkty, używa łagodnych kosmetyków - najlepiej bezzapachowych i nie pieniących się. Nie stosuje peelingu mechanicznego, a jego łagodną enzymatyczną wersję. Wniosek: kieruj się zawsze słowem ŁAGODNY.

Zapraszamy do obejrzenia GALERII , w której znajdziecie sporo kosmetyków do cery wrażliwej w cenach od 8 do 44 zł!

Czytaj dalej:

Postanowienie: cellulit znika do wiosny!

Granat w kosmetyce - dla urody i młodości!

źródło: Okazje.info

Więcej o: