Mamy wiosnę. Wraz z nią nieuchronnie zbliżają się ciepłe dni i nieprzyjemny sposób chłodzenia organizmu - pocenie . Antyperspiranty zastosowane rano, na czystą skórę, mają za zadanie zatrzymać wydzielanie potu na cały dzień - niestety, rzadko kiedy to się udaje. Dodatkowo zastosowany w tych specyfikach talk brudzi ubrania i zostawia jasne, nieestetyczne plamy pod pachami. Częstym ich składnikiem jest ałun i coraz rzadziej, niezdrowe aluminium .
Alternatywą dla "zwykłych" antyperspirantów drogeryjnych są warianty apteczne , które stworzono z myślą o osobach nadmiernie pocących się, na przykład cierpiących na wahania hormonalne, nadmiernie podatnych na stres lub chorych na tarczycę. Przedstawicielami tego typu produktów są Antidral i Etiaxil - stosuje się je raz na kilka dni , nawet raz na tydzień. Są bardzo silne, mogą wywołać podrażnienia , ale nie zawierają talku i sprawdzają się prawie u każdego.
Kobieta Fot. Shutterstock
Antyperspirantów nie powinny używać osoby z chorobami skóry i alergicy. Warto pamiętać o unikaniu stosowania pachnących wersji przed wyjściem do solarium lub na plażę , ponieważ możemy nabawić się przebarwień. Przypominamy też o konieczności zmiany używanego kosmetyku co 2-3 miesiące, by nie dopuścić do uczuleń spowodowanych zbyt częstym kontaktem z tymi samymi składnikami.
Zajrzyjcie do GALERII , w której umieściłyśmy sporo popularnych antyperspirantów i napiszcie jak Wy radzicie sobie z potem. Który z wariantow stosujecie? Odradzacie lub polecacie jakiś produkt szczególnie? Komentujcie!
Czytaj dalej: