Misja: złuszczamy naskórek

Odśwież cerę peelingiem!

Peeling to zabieg pomagający złuszczać martwy naskórek i uzyskać gładką, czystą cerę z równomiernym kolorytem, która świetnie wchłania składniki kremów. Do wyboru mamy wariant enzymatyczny, czyli kosmetyk neutralizujący obumarłe komórki bez mechanicznego tarcia, które może podrażniać wrażliwą skórę - jest idealny dla typu naczynkowego, suchego i delikatnego. Scrub to typ mechaniczny; zawiera cząsteczki, które trą i oczyszczają cerę z warstwy rogowej - jest to coraz mniej popularna metoda, ponieważ odchodzi się od intensywnej ingerencji, na rzecz łagodnych preparatów. Inne formy peelingu to maseczki peel-off, które zastygają i utwardzają się po nałożeniu i wraz ze ściąganiem ich, usuwany jest martwy naskórek oraz brushing (tarcie szczoteczkami), eksfoliacja (złuszczanie kwasami) i dermabrazja (tarcie zasycającą końcówką z kryształkami).

Peeling enzymatycznyPeeling enzymatyczny Fot. Shutterstock

Złuszczanie naskórka powinnyśmy fundować sobie regularnie. Przy wariantach mechanicznych należy pamiętać, że nie wolno trzeć mocno, bo gdy robimy to lekko, mniej podrażniamy skórę i pracujemy na lepszy efekt.

Jeśli chcesz przywrócić swojej buzi blask, młodość i równomierny koloryt, zajrzyj do naszej GALERII , a być może znajdziesz kosmetyk idealny dla siebie! Jeśli używałyście jakiegoś szczególnie dobrego lub wyjątkowo nieskutecznego czy silnie alergennego peelingu, koniecznie podzielcie się z nami tą informacją w komentarzach!

Czytaj dalej:

Postanowienie: cellulit znika do wiosny!

Granat w kosmetyce - dla urody i młodości!

źródło: Okazje.info

Więcej o: