Tonizowanie skóry przetłuszczającej

Jaki kosmetyk wybrać, gdy cera się świeci i pojawiają się wypryski?

Tonik to kosmetyk, który jest jedną z podstaw pielęgnacji cery. Monika Augustyniak, kosmetyczka i manager Instytutu Urody Bandi, mówi:

Tonik ma bardzo szerokie zastosowanie. Orzeźwia i oczyszcza cerę, usuwa nadmiar tłuszczu, zanieczyszczeń fizjologicznych i resztki makijażu. Pomaga zmniejszyć widoczność porów na twarzy, redukuje pojawianie się zmarszczek. Zapewnia dodatkową ochronę cery przed dymem papierosowym, smogiem i wszelkimi toksynami. Przez stymulację przepływu krwi na twarzy napina skórę, nadając jej świeży wygląd.

Najważniejszą funkcją tonika jest, jak sama nazwa wskazuje, tonizowanie, czyli przywracanie naturalnego pH naszej skóry, które zmieniają kosmetyki, a które pomaga zachować funkcje obronne. To właśnie dlatego po zastosowaniu żelu i mleczka przemywamy twarz tym preparatem.

Tonizowanie skóry przetłuszczającejTonizowanie skóry przetłuszczającej Fot. Shutterstock

Jeśli jesteś posiadaczką skóry wydzielającej nadmierne ilości sebum, wybierz tonik przeznaczony do swojego rodzaju cery, ale uważaj! Zbyt silne kosmetyki działają na zasadzie błędnego koła - przesuszają skórę, a ta przetłuszcza się jeszcze bardziej! Najlepsze dla Ciebie będą warianty łagodne - szczególnie dobrze sięgać po te bez alkoholu w składzie. Apelujemy, by sprawić sobie sprawdzony, polecany i łagodny kosmetyk i używać go oszczędnie, zamiast wydawać mało, ale niszczyć sobie cerę!

Zajrzyjcie do GALERII - znajdziecie w niej dobre preparaty, które pomogą zachować promienność i świeżość twarzy! Macie swój ulubiony tonik do cery tłustej? Jeśli tak, koniecznie podzielcie się z nami opinią o nim!

Czytaj dalej:

Postanowienie: cellulit znika do wiosny!

Kremy z filtrem - stosuj cały rok!

źródło: Okazje.info

Więcej o: