6 kroków do lśniących włosów

Twoje marzenie to gładkie, lśniące włosy? Podpowiadamy, jak je osiągnąć. Oto sześć podstawowych zasad.

Regularne podcinanie

Jeśli twoim marzeniem są pięknie lśniące włosy, nie możesz zapomnieć o regularnym podcinaniu końcówek. W tym celu wybierz się najlepiej do fryzjera, albo poproś swoją przyjaciółkę lub siostrę o pomoc. Końcówki przycinamy co 4- 6 tygodni . Co się dzieje, jak ich nie podetniemy? Końcówki się rozdwoją a to sprawia, że włosy się puszą, częściej łamią i tracą blask.

Pielęgnacja regenerująca

Co najmniej raz w tygodniu powinnaś również nałożyć na włosy jakąś odżywkę lub też maskę, które nawilżą i odżywią włosy . Dzięki temu zabiegowi naprawisz powstałe w ciągu tygodnia uszkodzenia i zapobiegniesz kolejnym. Dlatego dla ich dobra sięgnij po nawilzajacą lub regenerującą maskę, najlepiej dla włosów suchych. Szczególnie latem powinnyśmy zwracać uwagę na potrzeby naszych włosów, bo słońce i kąpiele morskie wybitnie im nie sprzyjają.

Ostrożnie z prostownicą

Nadużywanie prostownicy również wysusza i niszczy włosy. To prawda, że po jej użyciu nasze włosy prezentują się idealnie, są lśniące i gładkie, ale tak naprawdę tego typu zabiegiem im szkodzimy, gdyż wysoka temperatura pozbawia ich wilgoci . Jeśli jednak nie wyobrażacie sobie życia bez żelazka, zalecamy przed jego użyciem nałożenie ochronnej odżywki w sprayu, które stworzą film ochronny wokół włosa, co zapobiegnie wysuszeniu.

Odpowiednia dieta

Również to, co jesz wpływa na kondycję włosów. Co powinno się znaleźć w naszym jadłospisie, żeby włosy lśniły i błyszczały? Przede wszystkim szparagi, ciecierzyca, soczewica, pomidory, awokado i miód . Wszystkie te produkty to istna bomba witamin i składników mineralnych. Są bogatym źródłem kwasu foliowego, karotenu i białka.

Unikaj wysokich temperatur

Jeśli chcemy, żeby nasze włosy lśniły, musimy dbać o to, żeby łuski włosów były zamknięte! Jak temu zaradzić? Unikając ciepła, gdyż właśnie pod jego wpływem łuski otwierają się. Dlatego na zakończenie mycia włosów spłukujemy je chłodną wodą. Również podczas suszenia nie używamy gorącego powietrza, a suszarkę trzymamy w odległości ok. 20 cm od włosów. Ważne jest również, żeby włosy suszyć zgodnie z ich kierunkiem mycia, czyli od dołu jeśli w tym kierunku były myte. Warto zaopatrzyć się w mleczko lub spray chroniący włosy przed działaniem wysokich temperatur .

Wygładzający jedwab

W twojej kosmetyczce nie może zabraknąć jedwabiu . Ma zbawienne działanie na włosy, wygładza je i regeneruje i co najważniejsze nie obciąża ich. Jak stosować preparaty z jedwabiem? Są dwa sposoby: na lekko wilgotne osuszone ręcznikiem włosy po myciu lub też na same końcówki suchych pasm na kilkadziesiąt minut przed myciem.

Zobacz wideo

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj

Więcej o: