Hot pink - usta w stylu Blake Lively

Moda na usta w stylu hot pink pojawiła się na czerwonym dywanie już w zeszłym sezonie. Z czasem, zamiast tracić na popularności, różowe usta zaczęły zdobywać  coraz więcej wielbicielek wśród gwiazd, aby w 2012 stały się jednym z niekwestionowanych hitów, przełamujących makijażową rutynę.

Na czym polega ich fenomen?

Przede wszystkim przełamują konwenanse i stanowią opozycję do nieśmiertelnej czerwieni oraz ust w stylu nude. Do tego stanowią tak dominujący element, że pozwalają ograniczyć wymyślny makijaż oka do minimum. Są świeże, nowe, a przy dobrze dobranym odcieniu nadają się i dla blondynek i dla brunetek. Wymagają też niewiele wysiłku. To wszystko sprawia, że są doskonałym trendem na lato!

Mat vs. Shine

Nowym trendem w przypadku ust w kolorze hot pink jest ich matowe wykończenie, które dodatkowo nadaje ustom nietypowego wyglądu. Aby uzyskać ten efekt wystarczy wykończyć szminkę  różowym, matowym cieniem do powiek. Cień aplikujemy cienką i równą warstwą przy pomocy pędzelka lub palca. W ten sposób uzyskamy ulubiony w ostatnim czasie look prezentowany na czerwonym dywanie przez Blake Lively. Ta metoda ma też  dodatkowo zaletę - taki makijaż ust trzyma się zdecydowanie dłużej, niż sama szminka.

Jeśli jesteśmy fankami wysokiego połysku, wykończamy po prostu szminkę nabłyszczającym, przezroczystym błyszczykiem. Dla uzyskania idealnie gładkiej, lustrzanej powierzchni polecam używanie tzw. błyszczyków powiększających usta, które "rozprasowują" wszelkie załamania.

Na zdjęciu:

  1. Usta delikatnie pokryte podkładem i pudrem dla większej trwałości
  2. Usta pokryte szminką
  3. Usta wykończone matowym cieniem
  4. Usta wykończone przezroczystym błyszczykiem

Jak to zrobić?

  • Jeśli decydujemy się na zdecydowany kolor ust, ograniczmy makijaż oka
  • Uwaga na róż na policzkach - decydując się na hot pink na ustach stonujmy także podkreślenie kości policzkowych. Możemy albo nałożyć mniej różu albo zdecydować się na bardziej cielisty odcień. Chodzi tylko o to, żeby róż nie zdominował całej naszej twarzy, a jedynie usta!
  • Hot pink świetnie nadaje się na wieczorne wyjścia - wtedy możemy zaszaleć z bardziej zdecydowanym odcieniem, jeśli nie mamy tyle odwagi w ciągu dnia, wystarczy wybrać delikatniejszy kolor , wpadający bardziej w delikatny róż, niż w fuksję.
  • Dobierz odcień - żeby różowy odcień ust podkreślał naszą urodę (a nie robił z nas twora pomiędzy Barbie i clownem) należy dobrze dobrać gamę kolorystyczną różu. Dla chłodnego odcienia cery lepsze będą chłodne róże z kropelką gamy fioletu, dla cery ciepłej lepsze będą odcienie cieplejsze z kropelką gamy pomarańczu.
  • Wybierając odcień dla siebie, testuj go w dziennym świetle przed zakupem. Dzięki temu upewnisz się, że twój hot pink będzie wyglądał dobrze w każdym świetle.

Najlepsze szminki w różnych wariacjach hot pink

Od lewej:

MAC, Show Orchid

YSL, Pink Mauve

MAC, Saint Germaine

Chanel, Rose Comete

Na dole:

Sephora, Maniac Mat

YSL Pink Celebration

Estee Lauder, Pink Champagne

Revlon, Gentelman prefer pink

Więcej o: