Porady Heppin: Niebieski makijaż

Londyn, Nowy Jork, Paryż - wszędzie tam modelki chodziły po wybiegu z oczami pomalowanymi na niebiesko. Jak wykonać niebieski makijaż? Obejrzyj film instruktażowy Heppin.

Niebieski cień do oczu pasuje do każdego typu urody. Pamiętaj tylko, aby odpowiednio dopasować go do swojego stylu i unikać perłowych, jasnobłękitnych odcieni, które wyglądają kiczowato. Kobiety o zielonych lub piwnych oczach mogą nosić błękit, który rozjaśni ich tęczówkę. Z kolei brązowookie powinny wybrać niebieskofioletowy, indygo lub szafir. Właścicielkom niebieskich oczu posłużą odcienie w chłodnej tonacji, wpadającej w szarości.

Jak uzyskać idealny niebieski makijaż łączący chłodny granat i błękit? Dokładne porady znajdziesz w filmie Heppin. Zacznij od rozprowadzenia podkładu i korektora w okolicach oczu oraz przypudruj twarz. Nie zapomnij o bazie i przygotowaniu oczu do makijażu. Następnie nałóż jasnoniebieski cień do pierwszego załamania oka i użyj granatowej kredki. Popraw linie kredki granatowym cieniem, rozetrzyj go w kierunku środka i podkreśl dolną powiekę błękitną kredką. Uwieńcz makijaż pociągnięciem maskary.

 

Porady video Heppin (materiały partnera)

Na uroku niebieskiego poznali się też światowi projektanci. Bardzo podobny makijaż do tego zaproponowanego przez Heppin pojawił się na pokazie chińskiej projektantki Mashy Ma. W jej stylizacji niebieski w kącikach oczu przyciemnia się w stronę skroni.

Makijaż z pokazu Prabal Gurung przypominał niebieskie pióra ptaka. Charlotte Tilbury z firmy M.A.C. skupiła się na podkreśleniu oczu. Wibrujący niebieski łączy się z metaliczną szarością tworząc efekt prosto z filmu Avatar.

Kolor niebieski był kluczem także w makijażach Pat McGrath na pokazie jesiennej kolekcji Anny Sui. Modelki chodziły po wybiegu z kocimi oczami w kobaltowym kolorze. Znany wizażysta przyozdobił klasyczne kreski małymi, niebieskimi kropkami, które dodatkowo powiększają oko.

Wolisz coś delikatniejszego? Wybierz niebieski tusz do rzęs, taki jak na jesiennych pokazach Stelli McCartney i Gebriela Colangelo. Trend na niebieskie rzęsy może być bez problemu wykorzystany w twoim codziennym makijażu.

Więcej o: