Brwi - jak uniknąć błędów w regulacji?

Krzaczaste, wąskie lub spiczaste - kształt brwi nadaje charakter rysom całej twarzy. A jednak podczas makijażu często zapominamy o odpowiednim ich podkreśleniu. Przypominamy, jak uniknąć błędów w regulacji i jakich kosmetyków najlepiej używać.

Zachowaj pierwotną linię

Obecnie modne są krzaczaste, pozostawione w nieładzie łuki brwiowe, jednak nie każdemu pasują. W przypadku brwi najważniejszy jest naturalny wygląd - wybierzmy więc to, co nie odciągnie uwagi od reszty twarzy, ale subtelnie podkreśli jej walory. W niektórych przypadkach krzaczaste brwi mogą sprawić, że twarz będzie wyglądać na zaniedbaną.

Jeśli chcesz zmniejszyć ilość włosków samodzielnie, potrzebna ci będzie pęseta i kostki lodu. Obkurczysz dzięki nim naczynia krwionośne, a ból będzie mniej dotkliwy. Zadbaj o to, by brwi były rozczesane - użyj do tego specjalnego grzebyczka lub szczoteczki od wyschniętej maskary. Kiedy włoski są już odpowiednio ułożone, rozpocznij depilację zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Najwygodniej będzie naciągnąć skórę dwoma palcami i wyrywać brwi pod kątem ostrym, nigdy pod włos!

Początek brwi powinien zaczynać się na wysokości skrzydełek nosa, a koniec odrobinę za zewnętrznym kącikiem oka. Ważne, by pozbyć się włosków spod łuku brwiowego i znad linii, ale nie naruszać ich naturalnego kształtu. Dobrze jest pomóc sobie rysując kreskę ołówkiem, dzięki czemu nie stracimy orientacji. Pamiętaj, że zbyt cienkie brwi będą wyglądały nienaturalnie.

Kształty twarzy

Owalna twarz najczęściej nie wymaga zbyt intensywnej regulacji - jeśli brwi układają się w naturalny łuk, wystarczy delikatnie "odchudzić" zewnętrzne końce. Większe wyzwanie pojawia się w przypadku twarzy okrągłej. Trzeba ją optycznie wydłużyć, dlatego brwi powinny być bardziej spiczaste, trójkątne.

Pociągły kształt lubi natomiast niemal prostą linię brwi, opadającą dopiero na końcach. Nie zależy nam już w tym przypadku na wydłużeniu twarzy, dlatego unikamy półokręgów i cienkich brwi. Początek brwi może być nawet lekko oddalony od linii skrzydełek nosa. Do twarzy trójkątnej pasują brwi unoszące się na końcach. Czoło będzie się wydawało węższe i rysy staną się symetryczne.

Największe błędy

Istnieje kilka rażących, ale często popełnianych błędów podczas regulacji brwi. Przede wszystkim - wyrywanie zbyt wielu włosków. Cieniutki łuk sprawia, że twarz wygląda  smutno,  w stylu gwiazd kina z lat 20. Ryzykowne jest także farbowanie brwi henną lub podkreślanie ich zbyt ciemną kredką. Różnica koloru jest szczególnie widoczna u blondynek - brwi mogą wyglądać jak doklejone.

Nawet jeśli twoje brwi są krzaczaste i długie, nie ulegaj pokusie przycinania ich. Mogą zacząć rosnąć w złym kierunku lub stać się ostre i odstające. Nie wolno też naruszać ich naturalnej linii skracając je. Kobiety o zbyt krótkich brwiach muszą przedłużać je za pomocą kredki, dlatego jeśli twoje łuki są naturalnie długie, nie psuj tego.

Polecane kosmetyki:

Odżywka do brwi i rzęs , My Secret, Lash & Brow Repair, cena: 8 zł / 10 ml

Kredka do brwi , Essence, Eyebrow Designer, cena: 6 zł

Zestaw do makijażu brwi , BeneFit, Brow Zings, cena: 100 zł / 4,35 g

Grzebyk do rzęs i szczoteczka do brwi , Sephora Professionel, cena: 20 zł

Korektor do brwi , Delia, Glamour Fashion, cena: 8 zł / 4,5 ml

Pęseta do brwi , MAC, cena: ok. 90 zł

Więcej o: