Co to jest multimasking? Zobacz, na czym polega kolejna moda w mediach społecznościowych

Jeżeli lubicie rozpieszczać się maseczkami, na pewno wiesz, że skóra ma różne potrzeby. Szczególnie jeśli twoja cera jest mieszana. Stąd pomysł na multimasking. Nigdy o tym nie pomyślałaś? Czytaj dalej!

Pomysł by nakładać na twarz kilka różnych maseczek jednocześnie brzmi jak niezły pomysł, szczególnie jeśli nie mamy zbyt dużo czasu. Nie jest to jednak żadna rewolucja w świecie kosmetycznym. Każda osoba, która zna swoją skórę wie, żeby nie nakładać mocnej maski oczyszczającej w miejsca, które tego nie potrzebują. Tak samo nawilżenie potrzebne jest całej twarzy, nie tylko jej fragmentom.

Jednak "multimaseczkowanie" zamiast nakładania kilku masek oddzielnie, przydaje się szczególnie jeśli chcemy bardzo szybko poprawić wygląd naszej cery. Prawdziwy szał na tego typu pielęgnacje zaczął się, gdy pomysł trafił do internetu. Jak to się stało? Wszystko za sprawą firmy Boscia , która stworzyła serię pięciu maseczek na różne problemy ze skórą. Do tego, marka opublikowała schematy, jak łączyć je ze sobą dla optymalnego efektu.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika boscia skincare (@boscia)

Na reakcję mediów społecznościowych nie trzeba było czekać długo. Internet zalały zdjęcia twarzy pokrytych kosmetykami w różnych kolorach. Jak każdy "nowy" trend w świecie kosmetyków i pielęgnacji, multimasking stał się bardzo popularnym tematem. Niektórzy podeszli do maseczek bardzo kreatywnie i zaczęli bawić się wzorami jak makijażem.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika rlee32 (@rlee32)

Jak wy nakładacie swoje maseczki? Wierzycie w dokładną pielęgnację czy wolicie szybsze rozwiązanie jak multimasking? Pochwaliłybyście się tym w internecie?

Więcej o: