Ile kosztują najdroższe perfumy świata?

Czy możecie sobie wyobrazić, ile kosztują najdroższe perfumy świata? No. 1 Cliva Christiana ze względu na swoją cenę wpisano do Księgi Rekordów Guinessa.

No. 1 Cliva Christiana uznane zostały za najdroższe perfumy świata. I nie bez powodu! Nie zważając na koszty zostały stworzone z najrzadszych składników występujących na świecie. W szczególności dwa składniki wpływają na cenę perfum. Indyjskie drzewo sandałowe oraz Wanilia z Tahiti. Pierwszy składnik jest tak ceniony, że jego sprzedaż jest regulowana przez rząd. Drugi natomiast wymaga intensywnego procesu wytwarzania.

Najdroższy flakon zapachu z limitowanej edycji Imperial Majesty kosztował 115 000 funtów (675 000 zł ). Spośród 5 flakonów przeznaczonych do sprzedaży, nabywców znalazły dotychczas 3 sztuki. Pozostałe dwie są eksponowane w Harrodsie w Londynie i Bergdorfie Goodmanie w Nowym Jorku . Butelka wykonana została z kryształu Baccarat i ozdobiona białym diamentem.

Jedynie po 1000 flakonów damskich i męskich perfum jest każdego roku wypuszczanych do sprzedaży.

Dostępna jest też bardziej przystępna dla "zwykłego" odbiorcy - z pojedynczym, białym brylantem na szczycie. 50 ml kosztuje 2 680 zł , a 30 ml czystych perfum - 8 720 zł.

Wśród gwiazd wielbicielami zapachu są między innymi Elton John który używał go do perfumowania ogrodów podczas balu "White Tie i Tiara Ball", a także również Katie Holmes, która miała go na sobie podczas ślubu z Tomem Cruisem.

Firma Clive'a Christiana obrała sobie za cel wyprodukowanie absolutnie najlepszych z możliwych perfum. Koszta nie miały znaczenia. Mieli kupić wszystko, co było potrzebne, nawet jeśli składnik miał okazać się nietrwały. W efekcie perfumy zostały docenione w świecie, ale ich koszt produkcji jest absurdalnie drogi. Nikt bowiem nie spodziewał się tak pozytywnej reakcji.

No. 1 jest zapach kwiatowo-orientalny.

Nuta głowy : limonka, biała brzoskwinia, ananas, śliwka, mirabelka, bergamotka, kardamon Nuta serca : róża, jaśmin, ylang ylang, zielona orchidea, irys z Florencji Nuta ba zy: wanilia z Tahiti, indyjskie drzewo sandałowe, tonka, drzewo cedrowe, piżmo, ambra

W Polsce perfumy Clive Christian są dostępne w salonie Perfumerii Quality Missala w Warszawie.

Zobacz również:

Chrom i jego rola w odchudzianiu

Więcej o: