Szminka w wydaniu artystycznym

Ile może istnieć pomysłów na artystyczne ujęcie, wydawało by się dość prozaicznego przedmiotu? Najlepiej wiedzą o tym autorzy wystawy, która premierę miała w styczniu 2011 roku podczas pokazów Haute Couture w Paryżu. Teraz zdjęcia obiegają cały świat!

Kosmetyki wykorzystywać można w różnym celu. Pomadka kojarzona głównie z produktem służącym makijażowi ust tym razem zostaje zaangażowana w projekt artystyczny.

Na ile sposobów można wykorzystać motyw pomadki przekonali się twórcy, których prace zostały opublikowane w Exhibition Magazine - Lipstick Issue. Fotografie wielu autorów budzą duży podziw. Na taką kreatywność aż miło popatrzeć!

Jednym z bardziej pomysłowych okazał się Mark Segal ( z którego nazwiskiem o sukces nie trudno). Przedstawił on fotografię, w której pomadka wmontowana jest w opaskę. Kto powiedział, że w temacie ozdób do włosów prym wiecznie będą wiodły kwiaty?!

Wystawa rozpoczęła się w styczniu 2011 roku podczas pokazów Haute Couture w Paryżu . Zdjęcia zgromadzono i opublikowano w Exhibition Magazine . Fotografie prezentowane są w dużym formacie , na błyszczącym, grubym papierze. K ażdy numer jest poświęcony jednemu konkretnemu produktowi. Pierwszy skupił się na motywie szminki.

Tematem przewodnim jest badanie pomadki jako obiektu i jako idei, z różnych punktów widzenia : feministycznego, przemysłowego, politycznego, czy typowo seksualnego. Niektóre fotografie eksponują, inne ukrywają, a jeszcze inne zmieniają wyobrażenie o pomadce, jako przedmiocie. S zminka ukazana jest jako obiekt handlowy, ale pełen symboliki. Pomadka jest ponadczasowa, oznacza intymność i pobudza fantazję.

W naszej galerii znajdziecie kilka z przedstawianych zdjęć! Zobaczcie!

Zobaczcie również:

Sarah harding i jej makijaż w gotyckim stylu

Więcej o: