Metamorfozy Angeliny Jolie

Patrząc dziś na Angelinę Jolie trudno nie oprzeć się wrażeniu, że przez lata naprawdę niewiele się zmieniła. Jej naturalne piękno wciąż zachwyca. Zobaczcie jej różne odsłony, również te filmowe!

Przypomnijmy pokrótce kilka faktów z biografii aktorki. Angelina Jolie pochodzi z rodziny aktorskiej. Jej ojciec to Jon Voight a matka: aktorka Marcheline Bertrand. Aktorski debiut Angeliny miała już w wieku 5 lat u boku swojego ojca w filmie "Szukając wyjścia". Kiedy skończyła 11 lat rozpoczęła naukę w elitarnej szkole Lee Strasberg Theater Institute, gdzie uczyła się podstaw pracy aktora. W wieku 16 lat Jolie została zatrudniona... jako modelka. Jej uroda natychmiast została dostrzeżona i nie przeszła bez echa. Na początku angażowano ją do występów w wideoklipach m.in. takich sław jak Meatloaf, Lenny Kravitz, czy The Rolling Stones. Z czasem jednak okazało się, że aktorstwo to jedyna dziedzina sztuki, która naprawdę pasjonuje Angelinę.

Wstąpiła do trupy aktorskiej Met Theatre Group, gdzie u boku Eda Harrisa i Holly Hunter doskonaliła swój warsztat aktorski. Swoją pierwszą poważną rolę Jolie zagrała w roku 1993 w obrazie "Cyborg 2". Niestety przeszła ona bez echa. Pierwsze dobre recenzje Angelina dostała dopiero roku 1995 po premierze filmu "Hackerzy" . Dwa lata później Jolie otrzymała kolejny Złoty Glob, tym razem już dla najlepszej aktorki, za kreację, którą stworzyła w obrazie "Gia". Swoją pozycję gwiazdy Jolie ugruntowała ostatecznie zdobywając Złoty Glob i Oscara za rolę w filmie "Przerwana lekcja muzyki".

Informacje pochodzą z serwisu filmweb.pl

Później jak doskonale wiemy - było już tylko lepiej. Dziś Angelina angażowana jest do jednych z największych produkcji filmowych światowego kina. Jest szczęśliwą mamą i partnerką Bratta Pitta(!)

Zajrzyjcie do naszej galerii! Znajdziecie tam więcej zdjęć!

Więcej o: