Perfumy Toma Forda już w Polsce!

Perfumy Toma Forda cieszyły się dużym powodzeniem na światowych rynkach. Dziś dostępne są również w Polsce.

Tom Ford Black Orchid to debiutancki zapach projektanta, który zapoczątkował kolekcję Tom Ford Beauty. To bardzo klasyczny zapach mający kojarzyć się z luksusem i zmysłowością. W swoim składzie ma dość intensywne, mroczne akordy , natomiast dodatek czarnych orchidei i przypraw nadawać ma mu ponadczasowy charakter.

Kompozycja zapachowa jest dość oryginalna:

Nuty głowy to: kompozycje czarnej trufli i ylang-ylang połączone z bergamotką i czarną porzeczką.

Sercem jest z kolei tytułowa czarna orchidea połączona z nutami kwiatów i owoców. To tego pochodzi również drewno lotosu.

Cała reszta to paczula, kadzidło i wetiwer . Delikatności dodają natomiast: wanilia i drzewo sandałowe.

Inspiracją do powstania zapachu Black Orchid był pociąg Toma Forda do tego, co nieuchwytne, a w szczególności, jego fascynacja odnajdywaniem ulotnej czarnej orchidei. Według mnie jest to kwiat doskonały luksusowy, elegancki, czysty i wyrafinowany.

Black Orchid - Tom FordBlack Orchid - Tom Ford Fot. Materiały prasowe

Flakon jest nowoczesny, zdobiony liniami inspirowanymi stylem Art Deco. Począwszy od żłobionego szkła, aż po stworzony na zamówienie ręcznie wiązany sznurek, pozłacaną 23K złotem tabliczkę z nazwą i grawerowanym napisem, flakon stanowi kwintesencję Toma Forda.

Zapach Tom Ford Black Orchid jest dostępny w wybranych Perfumeriach Douglas.

Ceny:

EAU DE PARFUM 30 ML - 232 PLN

EAU DE PARFUM 50 ML - 343 PLN

EAU DE PARFUM 100 ML - 489 PLN

Drugi zapach to Tom Ford White Patchouli . Jest nowszą wersją klasycznych zapachów tego typu. To kombinacja, jasnych, białych kwiatów. Znajdziecie tam: peonię, różę i jaśmin . Paczula jest jednak ze wszystkich najsilniejsza i najgłębsza.

Cygański duch paczuli nadaje tajemniczej mocy, ale sprawia także, że zapach staje się mroczny i ciężki, mówi Ford. Chciałem uwolnić paczulę od tego stereotypu i zaprezentować ją w prawdziwie nowatorski sposób: roziskrzoną, wyrafinowaną i czystą.

Zapach otwiera się energetycznie nutami bergamotki połączonymi z akcentami białej peoni i kolendry. Następnie absolutem z róży, otwiera się nuta serca, po niej kwitnący nocą jaśmin i nasiona ambrowe. Cenny Orpur paczuli nadaje całości głębi. Zapach wzbogaca jasne drzewo i aromat kadzidła.

Flakon Tom Ford White Patchouli jest białą wersją flakonu Tom Ford Black Orchid.

Tom Ford - White PatchouliTom Ford - White Patchouli Fot. Materiały prasowe

Ceny:

EAU DE PARFUM 30 ML - 232 PLN

EAU DE PARFUM 50 ML - 340 PLN

EAU DE PARFUM 100 ML - 489 PLN

Zobacz też:

Nowe perfumy Guerlain Aqua Allegoria Jasminora

Więcej o: