Makijaż Patrycji Kazadi na finale YCD

Wczorajszego wieczora odbył się finał programu You Can Dance. Nie sposób było nie zwrócić uwagi na świetny makijaż prowadzącej - Patrycji Kazadi.

Neony rządzą w tym sezonie wszędzie. Pisaliśmy już nie raz o modnych wyrazistych odcieniach, na które warto postawić również w makijażu. Pomarańcz, żółty, jaskrawa zieleń, czy czerwień, śmiało można używać do makijażu oczu. Jednak neonowy koral, który miała na powiekach wczorajszego wieczoru Patrycja Kazadi zrobił na nas duże wrażenie.

Kolor widoczny był nawet z daleka, wyglądał stylowo i w żadnym wypadku nie miał nic wspólnego z kiczowatością, o którą w przypadku takich makijaży nie trudno.

Gdy pojawił się nowy trend w dziedzinie makijażu (mowa oczywiście o czerwonych i koralowych cieniach na powiekach) obawialiśmy się, czy w ogóle ma szanse się przyjąć. Miał bowiem tyle zwolenników, co przeciwników. Wygląda wprawdzie niebanalnie, ale wiele osób nie wyobraża sobie tego koloru w makijażu oka. Fosforyzujący koral, który miała na oczach Patrycja robił po stokroć większe wrażenie niż czerwień zwykłego cienia.

W charakteryzacji nie został jednak użyty zwykły cień. Olga Nejbauer - wizażystka , która przygotowywała wczorajszy makijaż Patrycji, zdradziła nam, że piękny, neonowy koral na powiekach to farba z efektem UV, którą wykorzystuje się do malowania ciała i bodypaintingu. Można ją wprawdzie kupić w sklepie charakteryzatorskim, jednak nałożenie jej na powieki wymaga już większych umiejętności.

Intensywny, neonowy kolor kojarzył się nam z pokazami mody i makijażem z okładek magazynów. Okazuje się jednak, że sprawdza się również w nieco bardziej codziennych stylizacjach. Sekret polega jedynie na umiejętnym wykonaniu make up'u i dopasowaniu go do reszty stylizacji. Wówczas mamy szansę na ciekawe i stylowe wykończenie dodające charakteru i temperamentu. Nie bójmy się odważnych makijaży, mają one bowiem szczególny urok! Potwierdza to charakteryzacja Patrycji Kazadi.

Jeśli zależy wam na podobnym, choć trochę mniej spektakularnym efekcie - zawsze możecie postawić na cienie. Ładny odcień koralu ma w swojej ofercie marka Estee Lauder.

Koral na powiekach. Pokaz Dereka LamKoral na powiekach. Pokaz Dereka Lam Kolaż Lula.pl

Patrycja Kazadi na finale You Can DancePatrycja Kazadi na finale You Can Dance fot. Kapif

Patrycja Kazadi na finale You Can Dance

Czerwienie królować mogą na oczach. Nie bójmy się odrobinę poeksperymentować. Latem wszelkie próby kolorowego urozmaicenia wizerunku będą mile widziane.

Zobacz też:

Czerwień na powiekach - wiosenny hit

Jak podobał wam się makijaż Patrycji Kazadi?
Więcej o: