Zasada czerwonej szminki na czerwonym dywanie. Gala CFDA

Czerwona szminka to już klasyk, który powinien znaleźć się kosmetyczkach większości kobiet. Zobaczcie jak gwiazdy prezentowały się w czerwieni na gali CFDA.

Usta kuszące głębią czerwieni nigdy nie wychodzą z mody. Wyglądają zjawiskowo , stanowiąc znak rozpoznawczy odważnych i pewnych siebie kobiet.

Czerwona pomadka jest produktem absolutnie kultowym, na który niemal każda kobieta może liczyć zawsze i dosłownie o każdej porze dnia, czy nocy. W delikatniejszej wersji pasuje do codziennych stylizacji, wieczorem natomiast dodaje makijażowi kobiecego charakteru.

Warto pamiętać, że intensywny kolor warg staje się centralnym punktem, dominującym w całości makijażu i nie powinien być tłumiony przez wyraźne podkreślenie oka. Potwierdzają to badania naukowców z Uniwersytetu w Manchester, którzy przy pomocy specjalnego oprogramowania komputerowego odkryli, że mężczyźni 10 sekund po przedstawieniu im kobiety więcej niż połowę tego czasu wpatrują się w jej usta. Dzieje się tak wtedy, gdy pojawia się na nich specyficzna czerwień pomadki. Nie miało znaczenia, czy wargi były wąskie, czy też pełne.

W związku z tym, że ostatnio czerwona szminka bije rekordy popularności we wszelkich urodowych trendach. I to widać!

Na poniedziałkowej gali CFDA, która odbyła się w Nowym Jorku pojawiło się całe grono gwiazd, których głównym akcentem w makijażu była właśnie czerwona pomadka. Nic tak jak ona nie zwraca uwagi na kobiecą twarz. Większość gwiazd skontrastowała wyraziste usta z delikatnym makijażem oczu . Odcieni czerwieni było wiele.

Obejrzyjcie naszą galerię i oceńcie charakteryzacje gwiazd!

Czerwona szminka Czerwona szminka  

Na kolażu: błyszczyk 3D effet Bourjois, 37,46 zł (amora.pl); błyszczyk do ust Playboy, 21 zł (ekobieca.pl); szminka w granatowym opakowaniu Estee Lauder, 94 zł (dolce.pl); pomadka Dr Glamour Bourjois, 29,90 zł (amora.pl); szminka IsaDora, 47 zł (dolce.pl); szminka w złotym opakowaniu Estee Lauder, 87 zł (dolce.pl); długotrwała szminka w srebrnym opakowaniu Clinique, 72 zł (dolce.pl); pomadka Bell, 6,25 zł (amora.pl); szminka Rouge Dior by Christian Dior, 114 zł (dolce.pl); szminka New Chic by Pupa, 57 zł (dolce.pl); pomadka w czarnym opakowaniu Deborah, 35,90 zł (amora.pl).

Zobaczcie też:

Gwiazdy bez makijażu - zobaczcie różnicę!

Więcej o: