Makijaż w stylu Rihanny - WIDEO

Rihanna jest prawdziwą królową metamorfoz! Artystka uwielbia zmiany, a my z ochotą je podziwiamy. Różnorodność makijaży to również jej specjalność. Sprawdźcie jak krok po kroku wyczarować charakteryzację w jej stylu.

Piosenkarka znana jest ze swego zamiłowania do zmian i metamorfoz. Karin Darnell - długoletnia wizażystka Rihanny wprost uwielbia z nią pracować. Twierdzi bowiem, że gwiazda jest absolutnie otwarta na wszystkie jej propozycje.

Dziś bierzemy pod lupę jeden z wieczorowych charakteryzacji Rihanny. W jego tajniki wprowadzi was charakteryzatorka - Marta Kałużna:

Makijaż w stylu Rihanny

Natomiast Karin Darnell w wywiadzie dla angielskiego wydania Elle zdradziła, że:

Kiedy maluję Rihannę lubię zastosować ciemny cień na dolnej linii rzęs. Powiększam dzięki temu oko i wychodzę grubszą warstwą cienia w kierunku skroni, delikatnie ku górze. I znów mieszanie jest tu kluczem do osiągnięcia sukcesu. Przez dłuższy czas nie wykorzystywałam tego triku, ale wróciłam do niego w teledysku Rihanny: "Rude Boy".

Makijaż jest wieczorowy warto zatem użyć podkładu kryjącego. Korektorem w płynie bądź białym pudrem rozświetlającym rozjaśnij okolice oczu (pamiętaj, by nie przesadzić). Na kości policzkowe nałóż słoneczny brzoskwiniowy odcień różu.

Jeśli chcesz, aby twój makijaż utrzymał się na dłużej użyj bazy pod cień . Łososiowym lub złotym cieniem pomaluj całą górną powiekę. W makijażu wykonanym przez Martę cień nałożony na dolną powiekę jest ciemny, ale ponieważ ten sezon obfituje w żywe, intensywne odcienie - możesz zdecydować się na kolor różowy lub czerwony. Nałóż odrobinę na linię przy górnych rzęsach (ale dopiero przy 1/2 długości aż do końca. Wyjdź poza granicę oka i w tym miejscu możesz nałożyć cień trochę grubiej) To samo dotyczy dolnej powieki. Z tą różnicą, że tu naprawdę linia cienia ma być gruba - od samego wewnętrznego kącika oka aż do końca, gdzie powinna połączyć się z górną linią.

Kolejnym bardzo ważnym elementem makijażu oka jest czarna kredka. Cienką linię narysujcie na górnej powiece tuż przy linii rzęs. To samo zróbcie na dole. Pomalujcie nią środek dolnej powieki . Jeśli chodzi o rzęsy - najbardziej widowiskowo będą wyglądały sztuczne. Ale taki efekt można uzyskać również malując je tuszem i sklejając ze sobą.

Przy tak mocnym makijażu oczu - postaw na jasne usta . Najlepiej użyć jasnego błyszczyka z delikatnymi drobinkami.

Makijażystka Rihanny tak podsumowuje współpracę z wokalistką:

To świetna współpraca. Ona rozumie modę i trendy i pod koniec dnia wie, że najodważniejsze odsłony to tylko makijaż. Poza tym uwielbia look Twiggy.

Twiggy uważana jest za pierwszą w historii supermodelkę  oraz ikonę mody lat 60. i 70. W 1966 roku została okrzyknięta mianem 'Twarzy Roku' Daily Express. Jej twarz pojawiła się m.in. na okładce magazynu Vogue. Wraz z Mią Farrow tym ekstremalnym i na owe czasy oryginalnym ścięciu włosów zrobiły furorę. Wraz za nimi tysiące kobiet zaczęło łamać ówczesne standardy kobiecego piekna.Twiggy uważana jest za pierwszą w historii supermodelkę oraz ikonę mody lat 60. i 70. W 1966 roku została okrzyknięta mianem "Twarzy Roku" Daily Express. Jej twarz pojawiła się m.in. na okładce magazynu Vogue. Wraz z Mią Farrow tym ekstremalnym i na owe czasy oryginalnym ścięciu włosów zrobiły furorę. Wraz za nimi tysiące kobiet zaczęło łamać ówczesne standardy kobiecego piekna. adagamov.com

W naszej galerii znajdziecie więcej niecodziennych makijaży gwiazdy!

Zobacz też:

Szokujące wideo - jaką warstwę makijażu nakładamy na twarz przez rok?!

Więcej o: