Przedpremiera "Elementarza Stylu", pierwszej książki Kasi Tusk. "Celowo nie jestem na okładce. Moja książka już jest sukcesem" [RELACJA + WIDEO]

Choć premiera książki dopiero 21 października, "Elementarz Stylu" radzi sobie świetnie już w przedsprzedaży. Wydawnictwo i autorka nie wykluczają drugiej części poradnika.

"Proszę mi wybaczyć, nie mam doświadczenia w wystąpieniach publicznych " - przyznała szczerze Katarzyna Tusk , a wrodzona nieśmiałość tylko dodała jej dziewczęcego uroku. Świeżo upieczona pisarka promowała swoją pierwszą książkę, "Elementarz Stylu" (wydawnictwo MUZA) , na spotkaniu prasowym, jakie odbyło się w środę po południu w butiku Mysia 3 w Warszawie.

Elementarz Stylu Kasi TuskElementarz Stylu Kasi Tusk Lula.pl Lula.pl

Ceniąca sobie klasyczny kobiecy styl, Kasia wystąpiła na spotkaniu z dziennikarzami w eleganckiej "małej czarnej", szykownych szpilkach i w lekkim makijażu. Wizerunek, jaki zaprezentowała, współgra z mottem jej poradnika - im prościej, tym lepiej . Wzorem, do jakiego często odwołuje się Kasia, jest hollywoodzka gwiazda Audrey Hepburn . Ma być klasycznie, kobieco, adekwatnie do określonego wydarzenia, a to wszystko powinno iść w parze z dobrymi manierami. Innymi słowy, Kasia Tusk zebrała w jednej publikacji szereg zasad mówiących o tym, jak być współczesną księżniczką. A chętnych do bycia księżniczkami jest, jak wiadomo, sporo, stąd świetny wynik, jaki poradnik uzyskał w internetowej przedsprzedaży (oficjalnie książka wchodzi do księgarni 21 października ).

Szukałam wydawnictwa, jakie zgodzi się wydać książkę w takiej formie, jaką sobie wymarzyłam - opowiadała Tusk na konferencji prasowej. - Lubię styl retro, stąd delikatny pudrowy róż, materiałowa oprawa poradnika oraz czerwona wstążeczka do zaznaczania ważnych fragmentów. Celowo nie ma mojego zdjęcia na okładce.

Zdjęcia, jakie znajdziemy w "Elementarzu Stylu", wykonywała sama autorka, korzystając ze statywu i samowyzwalacza, oraz jej bliscy. Niektóre sesje powstały w Trójmieście, w rodzinnym domu autorki, inne w Paryżu, Londynie, Nowym Jorku i Mediolanie, czyli w czterech stolicach mody. Jak wyznała Kasia, "najlepsze zdjęcia powstają ok. 4 nad ranem, bo nie ma lepszego światła, niż promienie wschodzącego słońca". Stąd też prace nad poradnikiem wymagały od autorki nie tylko częstych podróży, ale i porannego wstawania. Jednak, jak podkreśla Kasia, realizowanie swoich pasji nigdy nie jest ciężką pracą, a więc nie ma co narzekać.

Elementarz Stylu Kasi TuskElementarz Stylu Kasi Tusk Elementarz Stylu/Lula.pl Elementarz Stylu/Lula.pl

Estetyka elementarza jest odbiciem bloga lajfstajlowego makelifeeasier , jakiego córka premiera Donalda Tuska założyła kilka lat temu. Słychać opinie, że książka jest jedynie przedłużeniem bloga, ale taka teza jest naszym zdaniem krzywdząca dla autorki. Otóż w poradniku Kasia Tusk uwzględniła sporo praktycznych porad, które choć może nie uczynią z nas od razu ikon stylu niczym Kate Moss, to na pewno ułatwią i przyspieszą codzienne szykownie się do pracy, na bankiet czy nawet na randkę.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Created by Katarzyna Tusk (@makelifeeasier_pl)

Do kogo Kasia Tusk kieruje swoje stylowe porady? Oczywiście do swoich fanek, stałych czytelniczek bloga, ale także do młodych dziewczyn z całej Polski, chcących raz na zawsze rozwiązać odwieczny problem pod tytułem "nie mam się w co ubrać". Niestety, w książce nie znalazł się żaden rozdział poświęcony modzie męskiej. Ale słowa Kasi, wypowiedziane podczas dzisiejszego spotkania, nie wykluczają, że pojawią się kolejne części poradnika. Może więc warto byłoby doradzić co nieco panom? Bo Polki, jak podkreśliła sama Kasia, ubierają się przecież coraz lepiej....

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Created by Katarzyna Tusk (@makelifeeasier_pl)

Więcej o: